У пріоритеті податкової служби області – детінізація зайнятості
За повідомленням в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Ореста Вітика, у 2019 році в рамках здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення на суб’єктах господарювання офіційно прийнято на роботу 7 844 особи. «У 2019 році проведено 64 фактичні перевірки, внаслідок чого виявлено 97 неоформлених працівників», – зазначає Вітик. «Додатково до бюджету надійшло 6 мільйонів гривень ПДФО, 7,2 млн грн єдиного внеску та півмільйона гривень військового збору. Крім цього, унаслідок здійснених перевірок 454 фізичні особи зареєструвалися суб’єктами підприємницької діяльності. Станом на 1 січня 2020 ними сплачено 1 мільйон гривень ПДФО та 1,3 млн грн єдиного податку».
Так, протягом 2019 року проведено 5 691 індивідуальних співбесід, засідань круглих столів, зустрічі з керівниками підприємств. З них більше 60% – 3 414 – проведено працівниками ГУ ДПС у Київській області. Решта – спільно з органами виконавчої влади. За їхніми результатами підвищили рівень заробітної плати 1658 суб’єктів господарювання. При цьому, сума додаткових надходження до бюджету склали 4,5 млн грн ПДФО та ЄВ.
«Ми звертаємо увагу роботодавців та найманих працівників на необхідність офіційного оформлення трудових відносин, оскільки у такому випадку наймані працівники втрачають права на соціальні виплати, зокрема, на пенсійне забезпечення, виплати по лікарняних листах та інші. Більше того, встановлені за результатами контрольно-перевірочних заходів порушення вимог законодавства про працю загрожують роботодавцям значними сумами фінансових санкцій. Крім того, використання незадекларованої праці занижує доходи бюджетів та Пенсійного фонду, що призводить до дефіциту коштів, необхідних для фінансування соціальних програм», – наголосив Орест Вітик.
Нагадуємо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, протягом 20 – 31 січня 2020 триває всеукраїнська інформаційна кампанія, після 01 лютого 2020 розпочнеться підготовча робота щодо здійснення інспекційного контролю, а затим – інспектування.
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/
ГУ ДПС у Київській області
Куди подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо проживаєте не за місцем реєстрації?
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що річна податкова декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу, якою, згідно з нормами Податкового кодексу, визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Згідно із п. 179.7 ст. 179 ПКУ, сума податкових зобов’язань, донарахована контролюючим органом сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ПКУ.
Отже, платник податків, який згідно з законодавством зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем прописки(реєстрації), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
Нагадуємо, що податкова декларація про майновий стан і доходи за звітний 2019 рік подається до 01 травня 2020 року, а податкова декларація, що подається з метою реалізації права на податкову знижку подається по 31 грудня (включно) 2020 року.
Звертаємо увагу, що декларування доходів є конституційним обов’язком громадян України, а стаття 67 Конституції України встановлює, що «Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/
ГУ ДПС у Київській області
На спільній нараді у КОДА обговорювали питання детінізації зайнятості населення у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування
Нещодавно у приміщенні Київській обласній державній адміністрації відбулася робоча нарада стосовно координації спільних дій органів виконавчої влади регіону на виконання Доручення Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20, 27.01.2020 року щодо детінізації зайнятості населення у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування. У нараді під головуванням першого заступника голови КОДА Олександра Склярова взяв участь в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Київській області Віталій Войтюк. «Ми вчергове акцентуємо увагу працедавців на тому, що будь-які трудові відносини мають бути офіційно оформленими. Наразі ми намагаємося максимально інформувати як суб’єктів господарювання про неприпустимість порушення трудового законодавства, так і самих найманих працівників. Ще раз підкреслю, це двостороння відповідальність: сумлінна сплата податків у подальшій перспективі впливає на майбутнє – пенсії, лікарняні тощо», – зазначив Войтюк.
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/
ГУ ДПС у Київській області
Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.
Декларація подається не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду. Декларацію потрібно подати за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов’язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації).
Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.
Довідка про сплату або відсутність податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.
Форму довідки затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі».
Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 27.12. 2010 року № 1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку».
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/
ГУ ДПС у Київській області
КРИТЕРІЇ ризиковості платника податку на додану вартість
З 1 лютого 2020 року діятиме новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165.
За якими критеріями визначається ризиковість платника податку на додану вартість, читайте нижче.
- Платника податку на додану вартість (далі — платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
- Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
- Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
- Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
- Платник податку — юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
- Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
- Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
- У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/
ГУ ДПС у Київській області
Trackback from your site.