Підприємства Київщини збільшили обсяг сплати податку на прибуток до 3,2 млрд грн за підсумками 2019 року

Written on . Posted in Податкова

За підсумками 2019 року підприємства Київщини збільшили обсяг сплати податку на прибуток до 3,2 млрд грн. Про повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Орест Вітик. Так, за наданою інформацією, цей показник на третину перевищує надходження 2018 року. При цьому, сума додаткових для бюджету коштів дорівнює 729 мільйонам гривень.    

Нагадуємо платникам податків, що з початку 2020 року розпочалась кампанія декларування податку на прибуток підприємств, яка триватиме по  02 березня 2020 року (включно).

Звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019  №481, який набув чинності 20.12.2019, внесено зміни до форми податкової декларації з  податку на прибуток підприємств та додатків до неї. Зокрема, внесено зміни до додатку щодо заповнення відомостей про нерезидента, заповнення уточнюючих показників, тощо.

Таблицю «Наявність додатків» основної частини декларації її доповнено  клітинкою для відмітки щодо наявності нового додатка ПП та розділено клітинку «ФЗ прим.12»  на дві для відміток про складання фінансової звітності за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку чи міжнародними стандартами фінансової звітності.

Передбачено  подання нового додатку «ПП «Інформація про суми податкових пільг» платниками, які не сплачують податок у зв’язку з отриманням податкових пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233.

Оскільки видання наказу № 481 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які набули чинності з 01.01.2019 року, то платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано подавати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою. 

Роз’яснення з даного приводу розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням Головна/Повідомлення та нагадування/24.12.2019. 

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Як обчислюється та сплачується єдиний податок платниками  четвертої групи?

Коли подавати звітність?

Платники єдиного податку четвертої групи (далі – ЄП ІV) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Коли сплачувати?

Податок платники ЄП ІV сплачують щоквартально, протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу

Скільки сплачувати?

у I кварталі – 10 % 

у II кварталі – 10 %

у III кварталі – 50 %

у ІV кварталі – 30 %

Куди платити?

Кошти перераховуються платниками ЄП ІV на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

Важливо! 

ФОП, які у звітному періоді 

  • обрали спрощену систему оподаткування та ставку єдиного податку, встановлену для четвертої групи
  • або перейшли на застосування ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи, 

юридичні особи, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося таке обрання/перехід. 

Що є об’єктом оподаткування? 

Площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Що є базою оподаткування?

Нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.  

Для земель водного фонду нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації станом на 1 січня базового податкового (звітного) року 

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiІV.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Пільгові кредитні ставки для підтримки мікро-  та малого бізнесу

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Президентом України  21 січня 2020 року підписано закон про виділення 2,0 млрд.грн. програмних кредитів  під 5, 7, та 9 відсотків для підтримки мікро- та малого бізнесу.

 Такі кредити дадуть змогу відкрити підприємцям власну справу та  створити нові робочі місця.

Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків.

Крім того, підприємцям надаватиметься підтримка у вигляді  часткової гарантії за кредитами, у разі якщо у малого та середнього бізнесу не вистачатиме застави.

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiІV.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Щодо зарахування плати за ліцензії  на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю та зберігання пального

 Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до Бюджетного кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 14.11.2019  №294 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», які набрали чинності з 01.01.2020, до доходів загального фонду бюджетів міст Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (ст.62) та до доходів  загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів (ст.66) серед іншого належить плата за ліцензії на виробництво пального, на право оптової торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами за місцем здійснення діяльності; та плата за ліцензії на виробництво пального, на право оптової торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, що зараховується  до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності.

Крім цього, згідно зі статтею 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту  етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», плата за ліцензії зараховується до місцевих бюджетів. 

  Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiІV.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі