Акція “живий ланцюг”

Written on . Posted in Без категорії

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).Незважаючи на нетривалий союз, подія залишила вагомий слід в історії українського державотворення. Святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році Указом другого президента України Леоніда Кучми.

Головною традицією свята є акція “Українська хвиля” – утворення “живого ланцюга” єднання. Найбільший “живий ланцюг” було створено в ніч з 21 на 22 січня 1990 року, з’єднавши між собою Львів та Київ, що символізувало єдність між заходом країни і столицею.

Васильків також приєднався до цієї події. Відділ освіти Васильківської міської ради ініціював утворення 22 січня 2020 року «живого ланцюга» від військового містечка до супермаркета «Сільпо», а це майже 5 км. В акції взяли участь усі заклади освіти міста. З державною символікою у руках та плакатами учнівська молодь закликала небайдужих до єднання. До дітей приєдналися працівники виконавчих органів міської ради.

На завершення акції відбувся мітинг біля пам’ятника Т.Г.Шевченка за участі міського голови В.І. Сабадаша, працівників Васильківської міської ради, представників громадських організацій та військових.

Trackback from your site.

Leave a comment