Пам’ятка про заходи пожежної безпеки в багатоквартирних житлових будинках

Written by administrator on . Posted in Васильківський РВ ГУ ДСНС

З загальної кількості пожеж, які виникають щороку, понад 80% трапляються в житлових будинках та квартирах, в більшості випадків з вини людей, які в них мешкають.
Основними причинами виникнення пожеж є: непогашені недопалки, свічки, включені електричні обігрівачі, електроплити залишені без нагляду, несправна електропроводка, пустощі дітей з вогнем, порушення правил при експлуатації побутових газових приладів.

З метою попередження пожежі в ваших будинках та кватирах пропонується виконати наступні основні вимоги правил пожежної безпеки:
1. Для захисту електромережі від коротких замкнень та перевантажень встановіть захисний пристрій з нормованою межею напруги, автоматичні запобіжники або запобіжники з каліброваними плавкими вставками заводського виготовлення. Не допускайте застосування некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму («жучків»).
2. Замініть електропроводку з пошкодженою ізоляцією або таку, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості.
3. Усуньте поганий контакт в місцях з’єднання електропроводів, відремонтуйте розбиті та несправні електричні вимикачі і розетки. При ремонті електромережі звертайтеся за допомогою тільки до кваліфікованих спеціалістів.
4. Не допускайте використання для обігріву приміщень не сертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.
5. Не залишайте без нагляду, у разі виходу із приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо.
6. Для обігріву приміщень використовуйте масляні обігрівачі або конвектори із закритими нагрівальними елементами, в яких є індивідуальний електрозахист і терморегулятор з функцією автоматичного відключення.
7. Відстань від обігрівачів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м.
8. Не допускайте перевантаження електричної мережі, не вмикайте одночасно багато побутових електроприладів великої потужності.
9. Не застосовуйте саморобні та несправні подовжувачі. Використовуйте тільки сертифіковані подовжувачі заводського виготовлення, куплені в спеціалізованих магазинах.
10. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення. Перед початком опалювального сезону опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані.
11. Забороняється зберігати в квартирах житлових будинків балони із скрапленим газом, особливо це небезпечно при заносі балонів з низької температури в теплі приміщення, що може привезти до їх розгерметизації та вибуху.
12. Не залишайте малолітніх дітей без догляду дорослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.
13. Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом тощо.
14. Не паліть у ліжку! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях.
Дії при пожежі
Пожежу легше запобігти, ніж загасити, але ще важливо правильно діяти при виникненні пожежі, а саме:
у разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:
– негайно повідомити про це пожежну охорону за номером 101. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.
– вжити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей.
– у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну по телефону 103, газорятувальну по телефону 104 тощо).
Дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки, ваше життя і здоров’я буде в безпеці.
Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment