ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОДЕРЖУВАЧІВ ПІЛЬГ НА житлово-комунальні послуги

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

ПІЛЬГОВИКИ З ЛИСТОПАДА одержуватимуть платіжки із повною сумою за спожиті житлово- комунальні послуги — без урахування пільг і субсидій.
На цьому наголосив під час брифінгу заступник міністра соціальної політики Віталій МУЗИЧЕНКО.«Я хотів би звернути увагу на наступне: починаючи з платіжок за жовтень усі пільговики, як і субсидіанти раніше, будуть отримувати повний розмір платіжки, без урахування пільг і субсидій.
Паралельно з цим відповідні кошти будуть перераховуватися або на їхній обліковий запис в Ощадному банку, або на той банк (інший — ред.) чи «Укрпошту», якщо вони виявили бажання і звернулися до органу соцзахисту щодо отримання відповідних виплат у готівковій формі», — заявив В. Музиченко.
Надалі, пояснив він, пільговик, який надав інформацію про номер мобільного телефону, щомісячно від банку отримуватиме смс-повідомления про те, яка сума пільги йому нарахована і яким чином відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг.
«Хотів би звернути увагу, що і пільги, і субсидії, як правило, покривають тільки частину платежу. Тобто в даному випадку ці соціальні гарантії базуються на тому, що частину платежу оплачує держава у вигляді пільги або субсидії, частину платежу оплачує власне споживач.
Тому пільговик, який отримує кошти готівкою, має самостійно забезпечити оплату комунальних послуг з урахуванням розміру пільги, яку він отримав у готівковому вигляді», — додав заступник міністра соціальної політики.
В. Музиченко нагадав, що в минулому році набрав чинності закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким у 2019 році Україна має перейти до надання пільг та субсидій у грошовій формі безпосередньо громадянам.
«Перший крок в цьому напрямку було здійснено ще на початку 2019 року, коли ми перейшли до надання субсидій у грошовій формі. Наразі відбувається другий етап відповідної реформи — це забезпечення переходу до надання уже власне пільг у грошовій формі», — підкреслив заступник міністра.

Trackback from your site.

Leave a comment