Бережіть своє життя і майно від пожежі!

Written by administrator on . Posted in Васильківський РВ ГУ ДСНС

З настанням осінньо-зимового періоду до ДСНС України дедалі все більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні наслідки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки в побуті.

Так  лише на Київщині з початку року виникло 9194 пожеж, під час яких виявлено 105 загиблих (на Васильківщині сталася 501 пожежа на яких виявлено 6 загиблих) –  майже на 56% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.  Враховуючи аналіз причин загибелі людей на пожежах впродовж зазначеного періоду, основними причинами пожеж стали необережність під час куріння та порушення використання теплових та електроприладів. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі переважно сільської місцевості,  а більшість загиблих на пожежах складають люди похилого віку та безробітні, тобто мало захищені верстви населення.

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Під час осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.

Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.

Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:

– не використовуйте саморобні електронагрівачі;

– не експлуатуйте печі що мають тріщини;

– не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

– не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне;

– не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

– не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

– не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.

Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment