До відома учасників АТО

Written on . Posted in соціальний захист

Забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням

Кожному учаснику бойових дій Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників АТО визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.
Відповідно до вимог цього документа, для одержання путівки потрібно обов’язково перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. У свою чергу органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями, в порядку черговості та в міру надходження путівок:
1) учасників бойових дій – щороку строком на 18 днів;
2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18 днів;
3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку строком від 18-35 днів взалежності від групи інвалідності.
Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів із наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким відповідно до висновку лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.    У випадку, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома підставами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за однією з них. Забороняється поділ путівки та передавання її іншій особі.
Розподіл путівок до санаторіїв здійснюється на підставі поданої органами соціального захисту населення інформації про їхню необхідну кількість. Тому є дуже важливим сам факт постановки та перебування учасників АТО на обліку в органах соціального захисту за місцем проживання. Адже від цього залежатиме кількісний показник потреби в путівках, а в підсумку – й загальна сума бюджетних коштів, що закладатимуть на їхнє придбання.
Більше інформації з питань отримання учасниками АТО послуг із санаторно-курортного лікування можна дізнатися у відділі по побутовому обслуговуванню інвалідів управління соціального захисту населення Васильківської міської ради, зателефонувавши за номером  04571-6-29-62 або за адресою: м. Васильків вул. Володимирська, 25 кабінет №2.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі