До уваги експортерів та суб’єктів господарювання!

Written by administrator on . Posted in Без категорії

До уваги експортерів! Інформація щодо режиму торгівлі між Україною та Великою Британією у разі реалізації сценарію “жорсткого” Brexit та відсутності угоди про вільну торгівлю.

Просимо взяти до уваги інформацію надану Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії щодо режиму торгівлі між Україною та Великою Британією у разі реалізації сценарію “жорсткого” Brexit та відсутності угоди про вільну торгівлю:

Імпорт рослин. У разі реалізації Brexit без угоди, в рамках імпорту до Великої Британії рослин через територію ЄС, останній не повинен здійснювати перевірку контролю здоров’я. Рослини, які ввозитимуться з третіх країн через територію ЄС у британські порти, будуть проходити перевірку у спеціальних зонах, водночас не в самих портах, з метою уникнення заторів та затримок імпорту. Такі зони включають: місце першого прибуття та альтернативні інспекційні пости.

Імпортери повинні зареєструвати місце першого прибуття, використовувати дозволені місця виїзду без ро-ро терміналів або використовувати альтернативні інспекційні пости. За проведення перевірок стягуватиметься відповідна плата.

Крім того, імпортери повинні під час кожного ввезення регульованих товарів здійснювати завчасне повідомлення – за 4 робочі години у випадку ввезення товарів авіаційним транспортом, за 3 робочі дні у випадку ввезення товарів іншими шляхами.

Онлайн-ресурс для експортерів. Актуальну інформацію щодо обов’язкових вимог товарів, квот, імпортних тарифів та інших податків, а також інших актуальних умов експорту до Великої Британії з України можна знайти на інтернет-ресурсі https://www.gov.uk/trade-tariff. Ресурс подібний до інтернет-ресурсу Європейської Комісії Export Helpdesk. Звертаємо увагу, що станом на сьогодні ресурс показує інформацію щодо умов імпорту товарів до Великої Британії як держави-члена ЄС та буде оновлений у разі “жорсткого” Brexit ближче до 31 жовтня 2019 року.

До уваги суб’єктів господарювання, зацікавлених у експорті рослин та рослинної продукції до країн Європейського Союзу!

Виконавчим Регламентом комісії (ЄС) 2018/2019 від 18 грудня 2018 року, який застосовується з 14 грудня 2019 року встановлено попередній перелік рослин, рослинних продуктів або інших об’єктів високого ризику у значенні статті 42 Регламенту (ЄС) 2016/2031 та перелік рослин, для яких не потрібні фітосанітарні сертифікати при ввезенні на територію Європейського Союзу, у значенні статті 73 цього Регламенту.

Виконавчим Регламентом комісії (ЄС) 2018/2018 від 18 грудня 2018 року встановлено спеціальні правила щодо процедури, якої необхідно дотримуватися для проведення оцінки ризику рослин, рослинних продуктів та інших об’єктів високого ризику у значенні статті 42 (1) Регламенту (ЄС) 2016/2031 Європейського Парламенту та Ради.

Виконавчі регламенти комісії (ЄС) 2018/2018 та 2018/2019 від 18 грудня 2018 та інформація, необхідна для досьє з метою забезпечення виконання вимог на імпорт рослин, рослинних продуктів та інших об’єктів високого ступеня ризику, як це передбачено статтею 42 Регламенту 2016/2031 розміщено на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Fitosanitarni_Vimogi_Krain/89/ у розділі “Фітосанітарні вимоги країн”.

 

Головний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                     Ф.О.Антоненко

 

Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області

Васильківський пункт фітосанітарного контролю

смт. Калинівка, вул. Індустріальна, буд. № 5

тел.: 098-599-00-18

antonenko.fedor@ukr.net

Trackback from your site.

Leave a comment