ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА!

Written by administrator on . Posted in Без категорії

Якщо ви були зареєстровані, як фізична особа – підприємець до 01 січня 2017 року, та не закривали підприємницьку діяльність у державного реєстратора, вам необхідно звернутися до Васильківського управління ГУ ДФС у Київській області (вул. Декабристів, 45, каб.№8) для з’ясування існуючої заборгованості з ЄСВ і отримання реквізитів для її сплати, та до державного реєстратора, для внесення до Єдиного реєстру відомостей про рішення ФОП припинити свою підприємницьку діяльність!!!

ДО ВІДОМА:

1. Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Це передбачено ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.
2. Обов'язки платників ЄСВ виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП(припинення відповідної діяльності, при цьому сплата ЄСВ проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація припинення).
3. З 1 січня 2017 року всі фізичні особи – підприємці мають сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску щоквартально за виключенням пільгових категорій (інвалідів та пенсіонерів). При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, який з 1 січня 2019 року становить 918,06 грн.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
4. Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб.
5. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
6. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено законодавством . Заборгованість не підлягає списанню.
7.  Щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ строк давності не застосовується.
8. Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі непогашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. Протягом 30 календарних днів від дати проведення державної реєстрації припинення, фізичній особі – підприємцю необхідно подати ліквідаційну звітність.

Управління соціального захисту населення
Васильківської міської ради

Trackback from your site.

Leave a comment