Жалобні заходи з нагоди 5-ї річниці Іловайської трагедії

Written on . Posted in АТО, Вшанування

29 серпня 2019 року у Василькові відбулись жалобні заходи з нагоди 5-ї річниці Іловайської трагедії.

Найзапекліші бої під Іловайськом, які називають «Іловайським котлом», відбулися в серпні 2014 року. Після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення. Російські військові обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. Згідно з офіційними даними, за весь період боїв за Іловайськ, з 7 серпня по 30 вересня, загинули 366 українських військових, 429 отримали поранення, 128 потрапили у полон і 158 зникли безвісти.

У заході взяли участь бойові побратими, військовослужбовці, влада, громадськість. Секретар Васильківської міської ради Оксана Перінська у своєму виступі зазначила: «29 серпня  2014 року викарбувано кров’ю та смертю у новітній історії України словосполученням Іловайська трагедія, день найбільшої втрати славних синів українського народу. Ми завжди повинні пам’ятати про цю страшну трагедію. Святий обов’язок кожного з нас – шанувати загиблих героїв, які загинули за наше мирне майбутнє, наших майбутніх поколінь, майбутнє нашої України».

Ігор Чайківський (Артист), учасник бойових дій під Іловайськом,  поділився з присутніми живими спогадами того страшного дня 5 років назад .

Молебень за полеглими в Іловайську та загиблими героями Революції Гідності і військових дій на Сході країни відслужив настоятель Свято-Володимирської церкви протоієрей Володимир Ільницький.

На закінчення мітингу усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і покладанням квітів до стіни пам’яті та пам’ятника воїнам, які загинули в АТО.

На усіх будинках, спорудах органів державної влади, підприємствах 29 серпня були вжиті заходи щодо приспущення Державного Прапора України.

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ