До уваги!

Written by administrator on . Posted in Без категорії

 До уваги сільгоспвиробників, зернотрейдерів, власників зернових складів та зернопереробних   підприємств та експортерів, що планують здійснювати експорт рослинницької продукції до країн Євразійської економічної комісії (ЄЕС) , Європейського союзу (ЄС) та Китайської Народної Республіки (КНР) 

Повідомляємо, що 1 липня 2017 набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 №157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу», №158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу», які розміщені на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби в Київській області області.

Таким чином, при здійснені експортних операцій, у випадку наявності вимог країни-імпорту щодо експорту об’єкту регулювання (пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, соняшник) із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, за ініціативи суб’єкта господарювання, проводиться процедура офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів чи одного шкідливого організму відповідно до норм Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487 (далі – Порядок).

Для цього особа має направити листом комплект документів, визначених зазначеним наказом, на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (вул.Балукова,22, м.Вишневе, 08133), а саме:

  1. Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів
  2. Копія плану земельної ділянки (витягу з документації із землеустрою), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
  3. Копія документа, який засвідчує право власності або користування (в тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
  4. Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України “Про карантин рослин”, розмір яких визначено Постановою КМУ від 28.12.2011 №1348, яка розміщена за посиланням:http://www.gudpss.zp.ua/fitosan_36.html.
  5. У додатковій інформації заяви необхідно зазначити перелік шкідливих організмів, відносно яких планується офіційно встановити вільне місце виробництва або виробничу ділянку.

Процедура встановлення або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки вільних від регульованих шкідливих організмів включає проведення польових обстежень в період вегетації на встановлення фітосанітарного стану.

Обстеження проводяться:

* на ячмені – одноразово у період від фази колосіння до фази молочної стиглості;

* на сої – одноразово у період від фази цвітіння до фази закінчення формування бобів;

* на кукурудзі – одноразово у період від фази викидання волоті до фази молочної стиглості зерна кукурудзи;

* на соняшнику – одноразово у фазу сходів -3-6 пар листків.

За результатами проведених заходів, пов’язаних зі встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до Порядку, присвоюється реєстраційний номер місцю виробництва або виробничій ділянці, вільних від регульованих шкідливих організмів.

Також інформуємо, що відповідно до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки крім щорічного обстеження в період вегетації місць вирощування ячменю необхідно встановлювати зони вільні від шкідливих організмів.

 

Головний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                                                                                                          Ф.О.Антоненко

Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області

Васильківський пункт фітосанітарного контролю

смт. Калинівка, вул. Індустріальна, буд. № 5

 

тел.: 098-599-00-18

antonenko.fedor@ukr.net

Trackback from your site.

Leave a comment