Управління соціального захисту населення Васильківської міської ради інформує

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

  1. Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 

Загальна інформація

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2019 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 7300,00 грн;

Для забезпечення  санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб за бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у м.Васильків на 2019 рік передбачено 459900,00  грн., що дасть змогу оздоровити  63 особи 1 категорії .

На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням на 2019 рік перебуває 74 особи.(за 2018 р. не забезпечено 37 осіб). Станом на 01.05.2019 р. укладено 10 угод на санаторно-курорне лікування в закладах на суму 76678,00 грн.

2. Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям” від 13.03.2019 № 250.

Зокрема із 01.04.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину у розмірі 1700 гривень з 01 квітня 2019 року для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно, в подальшому – з місяця звернення. Виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. У разі коли у сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Призначення і виплата допомоги здійснюється управлінням соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги. Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

Для оформлення допомоги, одному з батьків дитини, з яким постійно проживає  дитина, необхідно особисто звернутися до управління соціального захисту населення з заявою за формою,     затвердженою Мінсоцполітики, з пред’явленням паспортів та їх копій обох батьків.

При собі потрібно мати оригінал та копії:

  • посвідчення батьків багатодітної сім’ї ;
  • посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (для дітей, яким виповнилось 6 років);
  • свідоцтва про народження дітей.

Виплати здійснюватимуться через уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку надходять такі виплати.

3. Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року N 838 “Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

НАКАЗУЮ:
1. Установити середню вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, в межах бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, у сумі 524 грн.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 20 лютого 2018 року N 257 “Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 лютого 2018 року за N 234/31686.
3. Департаменту реалізації державних соціальних програм (М. Вишневська) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 січня 2019 року.

Міністр                                                                                                                                                                        А. РЕВА

 

Trackback from your site.

Leave a comment