Про порядок надання житлової субсидії населенню

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

У зв’язку з численними зверненнями структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій до Міністерства соціальної політики України щодо практичної реалізації механізму виплати житлових субсидій у готівковій формі повідомляємо:

Щодо порядну виплати житлових субсидій готівкою у ріні смерті заявника Пунктом 16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (зі змінами) (далі – Положення), визначено, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ „Ощадбанк” та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення після подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії.

Відповідно до пункту І86 Положення невиплачені протягом трьох місяців одержувачам готівкові кошти житлової субсидії повертаються Пенсійним фондом України та АІ „Ощадбанк” на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі. Реєстри осіб, яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі, отримані від Пенсійного фонду України та АТ „Ощадбанк”, передаються Мінсоцполітики структурним підрозділам з питань соціального захистунаселення для врахування під час надання житлової субсидії у наступних періодах.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення після отримання інформації про осіб, яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі у зв’язку зі смертю, формуючи реєстри одержувачів житлової субсидії у поточному місяці для її виплати у готівковій формі, включать до них суми невиплаченої житлової субсидії для їх виплат новим уповноваженим представникам домогосподарств, до яких налажели померлі.

Таким чином, домогосподарства, яким призначено житлову субсидію, і до скгтаду яких напежав помер пий, отримають невиппачену життюву субсидію у готівковій формі у наступних періодах.

В усіх інших випадках право успадковування третіми особами нарахованих сум житлової субсидії у готівковій формі, яка не була виплачена одержувачу житлової субсидії у зв’язку зі смертю, не передбачено.

Щодо отримання коштів субсидії через АТ„Ощадбанк” іноземцями, які на законних підставах перебувають па території України, і які включені до реєстрів одержувачів житлової субсидії у готівковій формі

Відповідно до пункту 186 Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі особам, які ие одержують пенсії, здійснюється МІіІСОЩЮЛІТІШІ через АГ „Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему „Система термінових переказів „Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ „Ощадбанк”. Виплата грошових переказів через платіжну систему „Система термінових переказів “Швидка копійка” або зарахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ „Ощадбанк”, регулюються нормативно- правовими актами АТ „Ощадбанк” та Національного банку.

При цьому, жодних обмежень щодо виплати особам, які не ідентифіковані як громадяни України, платіжна система „Система термінових переказів “Швидка копійка” не має.

Trackback from your site.

Leave a comment