ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ, МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ, НОВІ ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

Written on . Posted in Пенсійний фонд

27 березня заступник начальника головного управління пенсійного фонду України в Київській області Олена Зорка, керівник Васильківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Ганна Проскурня провели навчання у форматі «круглого столу» в  новоствореній Ковалівській об’єднаній територіальній громаді, в яку ввійшли шість сіл Васильківського району (Ковалівка, Устимівка, Пшеничне, Мар’янівка, Він.Стави, Пологи) та три села Фастівського району (Кищинці, Паляниченці, Червоне).  На навчанні були присутні голова Ковалівської ОТГ Раїса Клюковська та в.о.старостів старостинських  округів, які входять до громади, в.о. начальника відділу соціального захисту Ковалівської сільської ради Раїса Нестеренко/

Олена Зорка інформувала всіх щодо основних аспектів пенсійної реформи, про чергову індексацію пенсій з 1 березня 2019 року та виплату органами Пенсійного фонду «монетизованих» субсидій, ознайомила з можливостями Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України як одного з основних способів отримання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою сучасних електронних сервісів, звернула увагу на перевагах отримання пенсії через банківські установи.

Ганна Проскурня проінформувала про існуючу велику заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску у фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані на території  громади, та наголосила, що наявність недоїмки зі сплати як страхових внесків, так і єдиного внеску не дозволяє зарахувати працівникам до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі,приватні підприємці та його наймані працівники ризикують залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Досягнуто домовленості щодо інформування таких боржників, які дуже часто не підозрюють про її наявність.

Фахівці Фонду звернули увагу на важливість легалізації заробітної плати та роз’яснили, що поряд з особистим кабінетом застрахованої особи на Вебпорталі створено і електронний кабінет платника. Ввійшовши на Веб-портал з допомогою електронної печатки, кожна юридична особа отримає можливість переглянути стан сплати єдиного внеску чи є заборгованість або переплата, відслідковувати подання звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску та інше. Крім того, по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах з цією юридичною особою, є можливість сформувати довідку про трудовий та страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних тощо.

Під час зустрічі обговорено питання подальшої співпраці, спрямованої на покращення якості обслуговування громадян, та наближення  послуг Пенсійного фонду до населення.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі