Зустріч Президента з Патріархом Філаретом

Written by administrator on . Posted in Президент

https://dropmefiles.com/iKXb8.%C2%A0

Більше не розкольники – Патріарх Філарет, якого Священний Синод відновив в усіх правах, знявши накладену Москвою “політичну анафему”, зустрівся з українським Президентом. Потенційний кандидат на главу Помісної церкви назвав рішення про автокефалію епохальним, пояснивши, що вперше за 1030 років українська церква має повні права і напряму підпорядковується Константинополю.

Філарет, патріарх Київський і всієї Руси-України

Я хочу, Петро Олексійович, вам особисто подякувать, тому що завдяки вашій наполегливості і вашій мудрості, ми досягли цього. Бо і попередні Президенти теж працювали, але не досягли, а ви досягли цієї загальної нашої мети

Петро Порошенко, Президент України

Пояснення моєї активної участі в цьому процесі є розуміння, що це надзвичайно важлива частка процесу державотворення. Українська Незалежність без наявності Помісної Автокефальної Церкви, коли церква буде п’ятою колоною сусідньої країни є неповна незалежність. Це є залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме сьогодні, 11 жовтня, я ще раз наголошую, що я впевнений, що ця дата увійде в історію України назавжди, отримала Автокефалію є завершення формування Незалежності дуже великої держави – України.

Сам Томос зможе отримати в руки вже новий очільник Помісної Православної Церкви. Главу її мають обрати представники різних конфесій на об’єднавчому соборі вже найближчим часом. Священний Синод у Константинополі також скасував Синодальний лист 1686 року, що давав право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита. В РПЦ пообіцяли жорстку відповідь на Томос, і навіть пригрозили вийти з-під покровительства Вселенського Патріарха. Сам же Варфоломій попросив усі сторони утримуватися від помсти та захоплення церков. Президент також запевнив – про перерозподіл церковного майна не йдеться. Проте, закликав вірян бути обережними і не піддаватися на провокації Москви, яка після втрати інструменту потужного впливу може вдатися до будь-яких дестабілізаційних дій.

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment