Розширено склад витрат на навчання, що включаються до податкової знижки

Written on . Posted in Податки

Києво-Святошинська ОДПІ, нагадує, що 28 липня 2018 року набрав чинності Закон України від 03.07.2018 р. № 2477-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України”.
Законом України № 2477-VIII викладено у новій редакції п.п. 165.1.14 ст. 165 та п.п. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу.
Так, відповідно до нової редакції п.п. 165.1.14 ст. 165 Податкового кодексу, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.
Новою редакцією п.п. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу визначено, що до витрат, дозволених до включення до податкової знижки включаються сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опублікований у виданні «Голос України» 27.07.2018 № 137).
Києво-Святошинська ОДПІ
 
УВАГА! Якщо Ви отримали податкове повідомлення-рішення про сплату місцевих податків, 29 серпня – останній день його сплати

Києво-Святошинська ОДПІ інформує про те, що до місцевих податків, які зараховуються до місцевих бюджетів, належить, зокрема, податок на майно.
Податок на майно складається:
– з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
– транспортного податку;
– плати за землю.
Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищую пільгову, то фіскальним органом обчислюється сума податку та надсилається податкове повідомлення-рішення.
Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 01 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 01 липня 2018 року.
Податок на нерухоме майно сплачується фізичними особами за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Отже податок на нерухоме майно сплачується фізичними особами не пізніше 29 серпня 2018 року.
Фізичні особи, які є власниками легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (2013 рік) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового року (у 2018 році – понад 1,396 млн грн.) є платниками транспортного податку.
Ставка податку встановлюється у розмірі 25 тис. грн. на календарний рік.
Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку фіскальним органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) року.
Платник транспортного податку – власник легкового автомобіля має 60 календарних днів, починаючи з моменту отримання відповідного повідомлення-рішення, щоб сплатити податок.
Отже транспортний податок сплачується фізичними особами не пізніше 29 серпня 2018 року.
Облік фізичних осіб – платників земельного податку і нарахування сум податку здійснюється фіскальними органами.
Повідомлення про нараховану суму земельного податку фіскальні органи надсилають фізичній особі до 1 липня поточного року.
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Отже земельний податок сплачується фізичними особами не пізніше  29 серпня 2018 року.
Порядок сплати податків на майно визначено ст. 266, ст. 267 та ст. 269 Податкового кодексу.
Києво-Святошинська ОДПІ

До уваги фізичних осіб! Дізнайтесь хто і як повинен сплачувати податок на нерухоме майно у 2018 році
 
Києво-Святошинська ОДПІ нагадує, що обчислення суми податку на нерухоме майно з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності, зменшується:

  • для квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;
  • для житлових будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності квартир та будинків) –180 кв. метрів.

Разом з тим, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Тобто, ставки та пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.
Рішення про ставки та пільги зі сплати податку розміщуються на сайтах місцевих рад.
Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м. Запоріжжя визначені Рішенням Запорізької міської ради від 28.01.2015 №5 (зі змінами, внесеним рішеннями від 30.06.15 №5, від 26.02.16 №30, від 25.08.16 №50, від 21.12.2016 №49).
У м. Запоріжжя ставка податку для об’єктів житлової нерухомості складає – 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (32 грн.).
Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, які розташовані по пр. Соборному – 0,5% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (16 грн.).
Ставка податку для решти об’єктів нежитлової нерухомості – 0,25% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (8 грн.).
Згідно рішення Запорізької міської ради, якщо у власності фізичної особи перебуває квартира або квартири, загальна площа яких не перевищує 120 кв. метрів, то податок не сплачується.
При перевищенні цієї граничної межі податок не сплачується лише з 60 кв. метрів (пільга згідно з Податковим кодексом України), залишок метражу оподатковується за ставкою – 32 грн.
Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищую пільгову, то фіскальним органом обчислюється сума податку та надсилається податкове повідомлення-рішення.
Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до             01 липня 2018 року.
Податок сплачується за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.
У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено ст. 266 Податкового кодексу України.
Києво-Святошинська ОДПІ

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі