ПОДБАЙТЕ ЗАВЧАСНО ПРО НАБУТТЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ

Written on . Posted in Пенсійний фонд

Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-тирічного віку, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років. Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Згідно розділу 1 статті 1 Закону України №1058-ІV страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який сплачено страхові внески. Тобто, страховий стаж прямо пропорційно залежить від сплати внесків у повному обсязі за відповідні періоди.

Для зарахування повного місяця до страхового стажу необхідно нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати, яка на сьогодні становить 3723 грн., та розміру внеску (22%), відповідно, мінімальний страховий внесок – 819,06 грн. на місяць, а також подати місячну/річну звітність до органів державної фіскальної служби.

Звертаємо увагу, у разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску виникає борг. Наявність недоїмки зі  сплати єдиного внеску не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди підприємницької діяльності в повному обсязі, тим самим  Ви позбавляєте себе права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Васильківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області вкотре просить завчасно дбати про набуття страхового стажу та закликає розрахуватися з боргами по страхових та єдиному внесках та не допускати виникнення заборгованості з єдиного соціального внеску в подальшій діяльності, адже її наявність – це ризик соціальної незахищеності сьогодні та відсутності права на пенсійне забезпечення в майбутньому. Просимо всіх боржників терміново вжити заходів щодо погашення заборгованості в повному обсязі.

Не зараховані періоди страхового стажу можливо відстежити в особистому кабінеті на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

Додатково повідомляємо, для реєстрації на Веб-порталі, у якості користувача, необхідно особисто звернутися до управління для оформлення заяви на реєстрацію, або здійснити реєстрацію самостійно за допомогою ключа електронно-цифрового підпису.

Trackback from your site.

Leave a comment