З водою гратися не слід, бо до трагедії лиш мить!

Written by administrator on . Posted in Надзвичайні ситуації

Всім відомо, що кращий відпочинок влітку – це відпочинок біля води. Це спорт, плавання, риболовля, ігри, катання на човнах, гідроциклах і т.п. Але, на жаль, вода може приносити не тільки задоволення, але і призвести до трагічних наслідків, біди. З настанням купального сезону, особливо якщо літо видається жарким, різко зростає кількість відпочиваючих на воді, і, відповідно, збільшується кількість нещасних випадків, навіть, здавалося б, на найбезпечніших дрібних міських водоймах на ериторії Київської області.

Так, впродовж останніх вихідних, на водних об’єктах Київщини стались вже 4 трагедії.
У селі Горенка Києво-Святошинського району під час купання утопився громадянин 1990 р.н., пошуки якого наразі проводяться водолазно-рятувальним відділенням 39-ї Державної пожежно-рятувальної частини с. Нові Петрівці.
Рятувальники Обухова витягнули тіло чоловіка у селі Плюти, на річці Козинка.
На річці Десна, що у Броварському районі, неподалік с. Рожни також було виявлено тіло чоловіка.
В місті Фастів на вул. Франка, в місцевому ставку під час купання втопилась людина, особа якої наразі встановлюєьтся. Особовим складом 30-ДПРЧ тіло було піднято та передано працівникам НП.
У чому ж причина загибелі? Переважна кількість нещасних випадків пов’язана з порушеннями правил безпечної поведінки на воді. Основними причинами нещасних випадків, як і раніше, залишаються: купання в стані алкогольного сп’яніння (70%) і купання в заборонених місцях (95%), як правило, ці причини супроводжують один одного. Порушники створюють великі проблеми рятувальникам і, в першу чергу, самим собі. Кожен може опинитися в ситуації, коли виключно від його умілих дій буде залежати його життя і життя людини, яка знаходиться поруч. Тому корисно згадати основні правила безпечної поведінки на водоймах і способи допомоги потопаючим, твердо усвідомлюючи при цьому, що набагато легше попередити біду, ніж ліквідувати надзвичайну ситуацію. Перш за все, забезпечте власну безпеку, інакше у вас не буде можливості надати допомогу і іншим.
Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment