Київською митницею ДФС за І півріччя 2018 року перераховано до Державного бюджету України 24,5 млрд. грн.
В порівнянні з відповідним періодом 2017 року забезпечено зростання надходжень митних податків на 3,1 млрд. грн. або на 14,5%. Протягом І півріччя 2018 року Київською митницею ДФС перераховано: до загального фонду – майже 23,7 млрд. грн.; до спеціального фонду – 905,2 млн. грн. Виконання індикативних показників доходів становить 100,6% (перевиконання становить 135,8 млн. грн.), в тому числі:
– по загальному фонду – 100,1 % (+ 21,0 млн. грн.);
– по спеціальному фонду – 114,5% (+ 114,8 млн. грн.).
Крім того, середньоденні надходження митних платежів зросли в порівнянні з відповідним періодом 2017 року на 36%. Додатково надійшло 242,9 млн. гривень.
Значну частину перерахованих до бюджету митних платежів (36,8%) сплачено при здійсненні митного оформлення таких товарів як:
– «автомобілі легкові» – сплачено митних податків на загальну суму 4,5 млрд. грн. (питома вага сплачених податків 18,4%);
– «засоби захисту рослин» – 2,4 млрд. грн. (9,9%);
– «лікарські засоби» – 846,1 млн. грн. (3,5%);
– «телефонні апарати» – 728,6 млн. грн. (3,0%);
– «машин автоматичного оброблення інформації» – 493,2 млн. грн. (2,0%).
Зміни у порядку технічного обслуговування та ремонту РРО
Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що Урядом спрощено порядок реєстрації касової техніки та її технічного обслуговування. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 496 внесено зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій.
Постановою запроваджується механізм обміну документами між територіальними органами ДФС і центрами сервісного обслуговування в електронній формі як при введенні в експлуатацію реєстраторів, так і надалі їх обслуговуванні.
Даною Постановою уточнено, що роботи з виконуються центром сервісного обслуговування відповідно введення реєстраторів в експлуатацію до вимог експлуатаційних документів у строк, що не перевищує 3 діб з дати його інформування ДФС про резервування фіскального номера реєстратора.
Інформація про резервування фіскального номера до ЦСО надсилається ДФС засобами електронного зв’язку у день резервування фіскального номера реєстратора в інформаційній системі ДФС територіальним органом ДФС, де проводиться реєстрація реєстратора.
Після закінчення робіт з введення реєстратора в експлуатацію представник ЦСО робить запис в експлуатаційних документах, складає довідку про опломбування реєстратора та акт введення його в експлуатацію за формою згідно з додатком 1. По одному примірнику довідки та акта залишаються в ЦСО і надаються користувачеві. Один примірник таких документів надсилається ЦСО засобами електронного зв’язку до територіального органу ДФС, де проводиться реєстрація реєстратора.
У випадках, передбачених цим Порядком, у разі здійснення опломбування, переопломбування або розпломбування реєстратора до територіального органу ДФС за місцем реєстрації такого реєстратора ЦСО повинен надіслати повідомлення про опломбування реєстратора за формою та у порядку, встановленими відповідно до ст. 7 Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” Порядком реєстрації, опломбування та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги).
Прийняте рішення дозволить істотно спростити процес реєстрації РРО, зменшить вплив людського фактора на цей процес та зробить можливим здійснювати реєстрацію РРО протягом одного робочого дня на підставі заяви спрощеної форми.
Крім того, запроваджується реєстр екземплярів РРО, ведення якого покладено на ДФС у визначеному Мінфіном порядку.
З метою узагальнення, зберігання та надання достовірної інформації щодо моделей (модифікацій), конструкторсько-технологічної та програмної документації реєстраторів, які дозволені для застосування у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і включені до Державного реєстру РРО, ведеться реєстр екземплярів РРО.
Виробники (постачальники) не пізніше дня поставки реєстратора надсилають ДФС інформацію про такий екземпляр реєстратора, яка повинна містити дані про найменування моделі (модифікації) реєстратора, сферу його застосування та версію внутрішнього програмного забезпечення (згідно з Державним реєстром РРО), унікальний (серійний) номер реєстратора, дату виготовлення, гарантійний строк зберігання, гарантійний строк експлуатації, строк служби реєстратора, складові частини реєстратора згідно із сертифікатом відповідності та конструкторсько-технологічною документацією виробника, комплект поставки.
Інноваційні підходи у сфері застосування РРО
Головне управління ДФС у Київській області наголошує, що основними цілями впровадження та використання реєстраторів розрахункових операцій є детінізація економіки, легалізація фактично отриманих доходів, сплата податків до бюджету, збільшення податкових надходжень та захист прав споживачів.
Міністерством фінансів напрацьовано рішення, що спрощують використання РРО та ініційовано пілотний проект реєстрації та експлуатації новітніх моделей. Так, 13 червня 2018 року Урядом прийнято два проекти постанов, які дозволять впровадити інноваційні підходи у сфері РРО.
Проектом Постанови «Про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей, призначених для реєстрації розрахункових операцій» передбачено вивчення та дослідження новітніх моделей програмно-технічних засобів для здійснення розрахункових операцій.
Після завершення пілотного проекту буде прийнято рішення щодо доцільності введення у промислову експлуатацію та подальше використання інноваційних моделей РРО наряду з традиційними. Для реєстрації розрахунків можна буде використовувати мобільні телефони та планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації замість традиційних касових апаратів.
Штрафні санкції за порушення порядку використання РРО
Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що нормами пункту 17 Закону України від 06.07.1999 року №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачені штрафні санкції за порушення порядку здійснення розрахункових операцій за товари (послуги).
У разі встановлення під час здійснення органами фіскальної служби перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) наступних порушень:
– проведення розрахункових операцій з використанням РРО або розрахункових книжок (РК) на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
– непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи;
– невідповідність у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, а в разі використання юридичною особою РК – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
– не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання, – якщо протягом календарного року зазначені порушення вчинено вперше, – застосовується штраф у розмірі 1 гривня.
За кожне наступне порушення застосовується штраф у розмірі 100 % вартості проданих із зазначеними порушеннями товарів (послуг).
ГУ ДФС у Київській області
Trackback from your site.