ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

Written on . Posted in соціальний захист

За порушення трудового законодавства, (у разі перевірки чи обґрунтованого звернення фізичної особи, про порушення її прав), юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111690 грн., за наступні порушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ.

10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37230 грн., за такі порушення:

  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
  • за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

3 мінімальні зарплати, це 11169 грн., за такі види порушень:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць;
  • виплата їх не в повному обсязі.

1 мінімальна зарплата, 3723 грн., за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Також статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати работодавцю 128690 грн.(111690 грн.+17000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Якщо, ваші трудові права порушено, ви можете звернутися зі скаргою до інспектора праці управління соціального захисту населення Васильківської міської ради за адресою: вул. Володимирська, 25 (II поверх, каб.11).

 

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі