Київська регіональна платформа була присвячена актуальним питанням у сфері містобудівного законодавства та будівельних норм

Written by administrator on . Posted in Без категорії

В Київському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Зміни до містобудівного законодавства та будівельних норм у місцевому законодавстві, селищ, міст, ОТГ». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.

У засіданні взяли участь народний депутат України Сергій Сажко, депутат Київської обласної ради, Голова Постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою, консультант з юридичних питань Володимир Удовиченко, Перший заступник Голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов, міські та селищні голови, голови ОТГ, голови районних рад та їх заступники, регіональні консультанти проекту ПУЛЬС у Київській області, представники ЗМІ.

З вітальним словом до учасників звернувся Виконавчий директор Київського РВ АМУ Гаррі Мартін, наголосивши на актуальності підняття питань підготовки та організації землевпорядної документації, будівельних норм у місцевому законодавстві.

Народний депутат Сергій Сажко акцентував увагу учасників на важливості прийняття проекту Закону “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення” (№6466), що сприятиме розблокуванню процесу укрупнення територіальних громад міст обласного значення. Законопроект покликаний прирівняти територіальні громади міст обласного значення до об’єднаних територіальних громад для застосування ними процедури добровільного приєднання. Також народний депутат підкреслив важливість прийняття законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (№6403), який дозволить врегулювати питання планування та забудови територій, забезпечення об’єднаних територіальних громад єдиною документацію із просторового планування, розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулювання забудови шляхом затвердження правил регулювання забудови територій.

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов зауважив, що зміни до містобудівного законодавства та будівельних норм у місцевому законодавстві відіграють важливу роль в процесі децентралізації, оскільки це сприятиме забезпеченню реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією з просторового планування.

Іван Шпилевський, директор Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “ДІПРОМІСТО”, ознайомив учасників з основними положеннями проекту Державних будівельних норм України та концептуальними аспектами внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів, мікрорайонів застарілого житлового фонду». Він підкреслив, що Міністреством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства завершена робота щодо проекту ДБНів планування і забудови територій.

Учасники позитивно оцінили роботу Мінрегіону, але й висловили пропозиції щодо вдосконалення законодавства. Було прийнято рішення узагальнити та направити пропозиції учасників до Міністрества регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціації міст України та ДП «Діпромісто».

Загалом під час засідання було обговорено наступні питання:

  • важливість та актуальність створення доступного архітектурного середовища у малих містах та на територіях об’єднаних громад з метою забезпечення сприятливого інвестиційного клімату;
  • проектування соціальних об’єктів у малих містах та на територіях об’єднаних громад: комплексний підхід, функціональність, економічність, енергоефективність;
  • Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • основні положення проекту Державних будівельних норм України;
  • концептуальні аспекти внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів, мікрорайонів застарілого житлового фонду».

Концептуальні аспекти внесення змін до Закону України «ПРО КОМПЛЕКСНУ РЕКОНСТРУКЦІЮ КВАРТАЛІВ /МІКРОРАЙОНІВ/ ЗАСТАРІЛОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ»

ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment