Київська митниця ДФС: у лютому до Держбюджету перераховано більше 4 млрд. грн. митних податків

Written on . Posted in Публічна інформація

У лютому 2018 року Київська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету України митних податків на загальну суму 4,1 млрд. грн., в тому числі:

– до загального фонду – 3 млрд. 991 млн. грн.

– до спеціального фонду – 99,6 млн. грн.

Забезпечено зростання надходжень митних податків до Державного бюджету України:

в порівнянні з лютим 2017 року – на 589,1 млн. грн. (+16,8%);

в порівнянні з січнем 2018 року – на 105,1 млн. грн. (+2,6%).

Середньоденні надходження митних платежів  зросли:

в порівнянні з лютим 2017 року на 16,8% (з 175,1 млн. грн. у лютому 2017 року до 204,5 млн. грн. у лютому 2018 року);

в порівнянні з січнем 2018 року на 2,6% (з 199,3 млн. грн. у січні 2018 року до 204,5 млн.грн. у лютому 2018 року).

Значну частину перерахованих до бюджету митних платежів (35,8%) сплачено при здійсненні митного оформлення таких товарів як:

  • «засоби захисту рослин» – сплачено митних податків на загальну суму 565,2 млн. грн. (питома вага сплачених податків – 13,5%);
  • «автомобілі легкові» – 517,1 млн. грн. (12,4%);
  • «насіння соняшнику» – 159,8 млн. грн. (3,8%);
  • «лікарські засоби» – 146,3 млн. грн. (3,5%);
  • «телефонні апарати» – 106,7 млн. грн. (2,6%).

ГУ ДФС у Київській області

Київська митниця ДФС за принципом «єдиного вікна» оформила у лютому 71% митних декларацій

Протягом лютого поточного року Київською митницею ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 17 645 заявок на митне оформлення, що у майже 4 рази більше аналогічного показника січня.

Варто підкреслити, що саме з 01 лютого 2018 року на законодавчому рівні запроваджено оформлення всіх митних декларацій за принципом «єдиного вікна», хоча інформаційний обмін даними за вказаним принципом діяв як експеримент з 01 серпня 2016 року. Сутність роботи «єдиного вікна» полягає у тому, що взаємодія всіх суб’єктів – учасників процесу митного оформлення: декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.

Застосування «єдиного вікна» дозволяє суттєво зменшити  час очікування для проходження митного та прикордонного контролю учасникам зовнішньоекономічної діяльності за рахунок спрощення умов подання документів для отримання відповідних видів контролю, оптимізації участі посадових осіб контролюючих органів у здійсненні державного контролю товарів, скорочення часу проведення всіх видів державного контролю. Практична реалізація принципу «єдиного вікна» спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності суб’єктами господарювання та мінімізує корупційні ризики завдяки взаємодії інформаційних систем та автоматизації процесів.

Як відомо, оформлення митних процедур за принципом «єдиного вікна» це одна з найсучасніших на сьогоднішній день електронних систем обміну даними під час здійснення імпортно-експортних операцій суб’єктами ЗЕД, втілення якої в Україні стало можливим завдяки залученню передових світових практик та відповідає рекомендаціям міжнародних організацій.

Впровадження «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України товарів створює сприятливі умови для ведення бізнесу, оскільки завдяки цій системі  інформаційного обміну спрощено умови подання документів для отримання відповідних видів контролю суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньо-економічну діяльність та значно скорочено час проведення всіх видів державного контролю

Також варто зазначити, що за результатами здійсненого моніторингу  митного оформлення за січень та лютий 2018 року в митних режимах ЕК, ІМ спостерігається зростання кількості митних декларацій з контролями тільки по принципу «єдиного вікна» у режимі ЕК з  27% (1 672 МД) у січні до 69 % (4 702 МД) у лютому; у режимі ІМ з 22 % (3339 МД) до 76 % (12 937 МД) у лютому.

З метою оптимізації взаємодії митниці та  підприємств і органів державної влади, які здійснюють митний, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю керівництвом митниці здійснено відповідну роботу: 21 грудня 2017 року проведено засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Київській області  із залученням керівних працівників Київської митниці ДФС, митних брокерів, які здійснюють свою діяльність у зоні діяльності Київської митниці ДФС  та представників бізнесу, а також на постійній основі проводяться зустрічі з представниками контролюючих органів, бізнесу та митними брокерами, на яких обговорюються питання забезпечення з 01 лютого 2018 року застосування при митному оформленні товарів принципу «єдиного вікна» та проблемні питання, які виникають під час застосування принципу «єдиного вікна», намічалися шляхи їх вирішення.

ГУ ДФС у Київській області

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі