ВРАХУВАННЯ ДОПЛАТИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Written on . Posted in Пенсійний фонд, соціальний захист

Страховий стаж після 01.01.2004 обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб. Відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового  стажу відноситься період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Пенсійний фонд України інформає ветеранів війни та прирівняних до них осібВідповідно до абзацу 2 частини 5 статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у разі,  якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Якщо, до прикладу, застрахована особа працює неповний робочий день або частину місяця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати і розмір отриманого за місяць доходу менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, страхувальник зобов’язаний донарахувати єдиний внесок до мінімального розміру.

У випадку, коли сума сплаченого за відповідний місяць єдиного внеску є меншою, ніж мінімальний внесок, цей період зараховується до страхового стажу пропорційно сплачених внесків. Проте, за умови здійснення страхувальником відповідної доплати суми єдиного внеску до мінімального розміру, до страхового стажу зараховується повний місяць, при цьому заробітна плата для обчислення пенсії враховується в розмірі, який фактично нараховано працівникові.

Васильківським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Київської області постійно здійснюється аналіз дотримання страхувальниками законодавства в частині нарахування заробітної плати  не менше законодавчо встановленого мінімального розміру.

Також, кожна застрахована особа може самостійно перевіряти та контролювати власний страховий стаж , скористувавшись таким сучасним сервісом Пенсійного фонду, як ВЕБ-портал електронних послуг. Зареєструватись на Веб-порталі можна шляхом подання заяви до управління та отримання реєстраційного коду, або он-лайн реєстрація з використанням електронного цифрового підпису.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі