ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Written by administrator on . Posted in Пенсійний фонд, Податки

Законом України від 03 жовтня 2017 № 2148- VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності 11 жовтня 2017 року, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які набувають чинності з 01.01.2018:

  • Змінюється максимальна величина бази нарахування єдиного внеску. Максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць дорівнюватиме п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.
  • Розширено перелік платників єдиного внеску. Платниками стають члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Вони звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю.
  • Змінено період сплати єдиного внеску для СПД. Фізичні особи- підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
  • Змінено суму єдиного внеску за договором про добровільну участь. За період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. При цьому за кожен місяць такого періоду сума внеску не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
  • Зупинено дію законодавства в частині предявлення посвідчення застрахованої особи в системі загальнообов’язкого державного соціального страхування до 01 січня 2020 року.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment