Заходи пожежної безпеки

Written by 1 admin on . Posted in Надзвичайні ситуації

Заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях (офісах)

Співробітники рідко замислюються про те, чи добре захищені службові приміщення, в яких вони працюють, від пожеж, поки не станеться найгірше.

Пожежа — це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.

Пожежна небезпека — можливість виникнення та (або) розвитку пожежі в будь-якій речовині, процесі, стані. Слід зазначити, що пожеж безпечних не буває, якщо вони і не створюють прямої загрози життю та здоров’ю людини, то завдають чи призводять до значних матеріальних втрат. Коли людина перебуває в зоні впливу пожежі, то вона може потрапити під дію наступних небезпечних та шкідливих факторів:

– токсичні продукти згорання;

– вогонь;

– підвищена температура середовища;

– дим;

– недостатність кисню;

– руйнування будівельних конструкцій;

– вибухи, витікання небезпечних речовин, що відбуваються внаслідок пожежі;

– паніка.

Метою пожежної безпеки об’єкта є попередження виникнення пожежі на визначеному чинними нормативами рівні, а у випадку виникнення пожежі – обмеження її розповсюдження, своєчасне виявлення, гасіння пожежі, захист людей і матеріальних цінностей.

Для співробітників дуже важливо виконання елементарних правил пожежної безпеки під час перебування на робочому місці (в офісі). Адже безвідповідальне ставлення до таких, здавалося б, дрібниць, як кинутий недопалок чи залишений без нагляду електрообігрівач, може спричинити пожежу. Часто займання відбувається через неправильне зберігання в приміщенні легкозаймистих речовин, спалах електропроводки через перевантаження електромережі, неакуратне поводження з вогнем у місцях приготування їжі.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій апарату виконавчого комітету Васильківської міської ради рекомендує для ознайомлення та виконання всіма працівниками правил пожежної безпеки, які перебувають у службових приміщеннях, а також обслуговуючим персоналом:

– меблі та обладнання необхідно розміщувати таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення (завширшки не менше 1 м). Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійно утримувати вільними, нічим не захаращувати;

– електромережі, електроприлади і апаратуру експлуатувати тільки у справному стані з урахуванням вказівок та рекомендацій підприємств-виготовлювачів. У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити необхідних заходів щодо приведення в пожежобезпечний стан;

– документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів; 0,5 м від електросвітильників; 0,6 м від сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації та 0,15 м від приладів центрального водяного опалення.

– засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані.

Усі працівники повинні вміти користуватись наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.

У службових приміщеннях не допускати:

– влаштування тимчасових електромереж;

– прокладання електричних проводів безпосередньо по горючій основі;

– експлуатація електроприладів, які мають механічні пошкодження;

– захаращування підступів до засобів пожежогасіння;

– куріння, використовування легкозаймистих рідин;

– проведення вогневих, зварювальних та інших робіт без спеціального дозволу;

– вмикання електронагрівальних приладів (чайників, кип’ятильників тощо) без негорючих підставок та в тих місцях, де їх використання не передбачено (або заборонено);

– захаращування шляхів евакуації та евакуаційних виходів. Адміністрація повинна зобов’язати відповідального за протипожежний стан службових приміщень після закінчення роботи:

– оглядати приміщення, переконуватись у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі;

– перевіряти, щоб скрізь було вимкнене освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).

У разі, якщо пожежі не вдалось уникнути, необхідно:

– терміново повідомити пожежну охорону по телефону 101, вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище;

– організувати евакуацію людей та матеріальних цінностей;

– повідомити про виникнення пожежі адміністрацію та чергового (за його наявності);

– вимкнути, у разі необхідності, струмоприймачі та вентиляцію;

– розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння;

– організувати зустріч підрозділів пожежної охорони й надати їм консультаційну та іншу допомогу в процесі гасіння пожежі.

Пам’ятайте! Пожежі краще запобігти, ніж її гасити.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій апарату виконавчого комітету Васильківської міської ради

Tags: ,

Trackback from your site.

Leave a comment