Місто Васильків стає на шлях впровадження екологічних та енергозберігаючих проектів

Written by administrator on . Posted in Енергетика

19-20 жовтня в місті Лубни відбулася 2-га конференція співробітництва малих міст, селищ та об’єднаних територіальних громад України з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку.

Ця конференція відбулася в рамках проекту, який впроваджується завдяки гранту, наданому через Програму LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи. Проект фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.

Місто Васильків в рамках вказаного проекту стало одним з переможців конкурсу на написання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату (SECAP), та отримало відповідний сертифікат. За допомогою Фонду наше місто відпрацює з експертами конкретні проектні пропозиції та сформує першочергові заходи по зменшенню бюджетних витрат на енергоносії і скороченню викидів СО2 до 2030 року.

Співпраця Фонду з фінансовими установами надасть можливість удосконалити надання всебічної інформаційно-роз’яснювальної підтримки шляхів фінансування екологічних та енергозберігаючих проектів громад, надання експертної, навчально-фахової, наукової, консультативної допомоги, залучення додаткових інвестиційних ресурсів в проекти сталого розвитку громад.

Фонд має можливість долучити експертів для допомоги в підготовці проектних заявок малих громад України за вимогами грантодавців.

Крім того, на 2-й Всеукраїнській конференції малих громад було запущено парасольковий проект «Платформа сталого розвитку громад – UMBRELLA SCU», учасником якого у тому числі є і м. Васильків, у рамках якого будуть утворені консорціуми громад за наступними модулями:

  • модернізація і автоматизація муніципального освітлення;
  • модернізація водопостачання і водовідведення;
  • альтернативна енергетика в громадах;
  • переробка твердих побутових відходів, тощо.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment