БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» закликає підтримати хоспісний рух у Василькові

Written by administrator on . Posted in Громада, соціальний захист

У другу суботу жовтня весь світ відзначає Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги. Згідно міжнародних стандартів, це медична, психосоціальна, духовна підтримка невиліковно хворих і членів їхніх родин у завершальний період їх земного життя. В таких країнах як Великобританія, Німеччина, Польща, Словаччина цей рух набув розвитку і нараховує вже близько 50-річну історію.

Перші хоспіси в Україні виникли у 90-ті роки минулого століття. Проте, у м. Василькові цей вид допомоги залишається інноваційним, а місцеві пацієнти, які мають онкологічні, неврологічні та ін. захворювання, залишаються переважно наодинці з хворобою і не отримують належних послуг.

З метою покращення ситуації в цьому відношенні, представниками громадських та благодійних організацій у Василькові створено волонтерську ініціативну групу (координатор Олена Тищенко), метою якої є розвиток хоспісного руху.

Для того, щоб системно розвивати даний напрямок, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» (Київ) спільно з ініціативною групою у вересні 2017 р. розпочала створення Концепції розвитку паліативної та хоспісної допомоги в м. Василькові. Найближчим часом буде опубліковано проект цього документу для обговорення. Після громадського обговорення, очікується направлення його до місцевих органів влади та органів самоуправління для обговорення можливостей фінансування цього напряму.

Запрошуємо усіх небайдужих громадян долучитися до хоспісного руху Василькова.

Конт. телефон координатора 067 283 95 76.

Tags: ,

Trackback from your site.

Leave a comment