Вітаємо юристів з професійним святом!

Written by administrator on . Posted in Cвята

Щорічно, 8 жовтня, відзначається професійне свято українських правників, засноване Указом Президента України від 16 вересня 1997 року № 1022/97 «Про День юриста».

Історичні витоки цієї святкової дати криються в сивій давнині. Згідно з наявними історичними джерелами, саме у жовтні 1016 року відбулась битва між Ярославом Мудрим та Святополком, після якої князь Ярослав уклав перший на території Київської Русі правовий кодифікований акт, давши наказ сучасникам: «По сій грамоті живіте , як написав вам, так і держіте».

Цей документ увійшов в історію під назвою «Правда Ярослава». Первинно він складався з 18 статей, які передбачали покарання за вбивство, каліцтво, псування майна та інші правопорушення. Пізніше до нього були включені також норми процесуального, цивільного, трудового та податкового права. Стараннями нащадків князя (в т.ч. Володимира Мономаха), «Правда Ярослава» трансформувалася в один з найбільш відомих і знакових зразків середньовічного права – Руську Правду.

Що ж стосується числа «8», то його дослідники визначили умовно, шляхом складання всіх цифр у році створення «Правди Ярослава». Такий метод є загальноприйнятим у випадках, коли точну дату події встановити неможливо.

В Україні існують свята різних юридичних професій, однак, саме День юриста є святом, яке об’єднує всіх юристів України, незалежно від сфери та напряму діяльності. Це – свято корпоративної єдності. Це спільне свято для тисяч людей, професійна діяльність яких пов’язана з творенням, реалізацією та захистом права. Це свято кожного, хто обрав своєю життєвою місією служіння ідеалам права, законності та справедливості.

Керівництво виконавчого комітету Васильківської міської ради бажає всім юристам плідної роботи та подальших успіхів у зміцненні законності та правопорядку, здоров’я, миру та родинного добробуту на довгі роки!

Керуючий справами виконавчого комітету
Васильківської міської ради Борковська С.П.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment