Отримання пенсії за довіреністю

Written on . Posted in Пенсійний фонд, соціальний захист

Відповідно до п.2 ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю. Для оформлення цього документу пенсіонер повинен звернутися до нотаріуса або в органи місцевого самоврядування за місцем його проживання в тих місцевостях, де немає нотаріальних органів.

Відповідно до п.5.6 Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку від 28.04.2009 № 464/156 виплата пенсій, соціальних допомог може здійснюватися за довіреністю.

Після першої виплати довіреність на виплату пенсій відбирається і зберігається у виплатному об’єкті поштового зв’язку в порядку, що забезпечує наявність довіреності в окремій справі. Якщо виплата пенсій проводиться за довіреністю на ряду дій, у виплатному об’єкті поштового зв’язку зберігається ксерокопія такої довіреності. У разі, якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, одержувач пенсій після закінчення кожного року дії довіреності звертається з відповідною заявою до відповідного органу Пенсійного фонду щодо продовження виплати пенсії за довіреністю.

Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання пенсії за довіреністю і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата припиняється (ст. 49  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Для поновлення виплати пенсій пенсіонеру потрібно особисто звернутися з заявою про поновлення виплати в органи Пенсійного фонду.

Пунктом 14 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомог через їхні поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 року № 1596( зі змінами), встановлено, що якщо суми пенсій та грошової допомоги одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунку більше як один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсій – подати нову заяву до органу Пенсійного фонду, визначеного в пункті 10 цього Порядку, згідно з яким заяви одержувачів про зарахування сум пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред’явлення паспорта та реєструються в установленому порядку.

Окрім того, якщо пенсіонер, який одержує пенсію через банківську установу, з певних причин упродовж року не знімає кошти зі свого поточного рахунку в банку, він зобов’язаний відповідно до п.2 ст.47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», також поновити заяву про виплату пенсій через банківські установи звернувшись до органу Пенсійного фонду особисто.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі