ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ – В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ

Written on . Posted in соціальний захист

«Ті громадяни, які отримували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг у минулому опалювальному сезоні, автоматично отримують перепризначення державної підтримки. Відповідно їм непотрібно буде знову йти до органів соцзахисту для її оформлення», – про це в ефірі ТРК «Київ» заявив директор Департаменту соціальної допомоги Мінсоцполітики України Віталій Музиченко, інформує прес-служба відомства.

При цьому виняток становлять лише громадяни, які орендують житло і яким потрібно після закінчення терміну отримання субсидії звернутися до органів соціального захисту населення.

Для отримання субсидії за наявності заборгованості з оплати комунальних послуг слід оформити договір реструктуризації боргу

Фахівець нагадав, що поточна заборгованість, тобто не сплачені в березні, травні  та червні комунальні послуги, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період. Береться до уваги заборгованість, накопичена субсидіантом до лютого 2017 р.

Основною вимогою для одержувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто в період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.

«Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ям протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде на зустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017/2018 р.). Невеличкі борги – 100-500 грн – можуть бути сплачені протягом двох місяців», – наголосив В.Музиченко.

У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю, підкреслив фахівець Мінсоцполітики, вони можуть це оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу надання житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017р.

Оплата дорогого лікування, що перевищує 50 тис грн., не впливає на субсидію

Оплата лікування на суму, яка перевищує 50 тис. грн., не позбавляє сім’ю права на одержання державної допомоги з оплати комунальних послуг.

В.Музиченко нагадав, що основний критерій, за яким житлова субсидія не призначається, є одноразова покупка, яка перевищує 50 тис. грн. Однак і тут є виняток, зокрема, оплата дорогого лікування будь-кого з членів сім’ї.

Якщо, наприклад, родина 10 років збирала кошти, щоб придбати собі помешкання, купівля квартири коштувала більш як 50 тис. грн. і сім’я не має іншого помешкання, – такі люди мають змогу подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд комісії з питань соціального захисту населення, яка діє при кожній райдержадміністрації або органі місцевого самоврядування. Аналогічною є ситуація і з оплатою навчання дитини, наголосив В.Музиченко.

При цьому він зауважив: якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн., у період одержання субсидії, безповоротну державну допомогу зі сплати житлово-комунальних послуг їй надавати не припинять. Факт такої купівлі впливає на право призначення субсидії на наступний термін.

«На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім’ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії. Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно», – зазначив фахівець Мінсоцполітики.

Він також уточнив: якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то під час визначення її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. грн., субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально- побутових умов проживання.

Заяви на монетизацію зекономлених субсидій потрібно подати до 1 вересня

Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій проводиться урядом уперше за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій, повідомив В.Музиченко.

За його словами, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу – 100м3 за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин, – 135 грн за зекономлену електроенергію та близько 700 грн за зекономлений обсяг газу.

«Під монетизацію підпадають близько 2 млн домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня п.р. звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року», – наголосив фахівець Мінсоцполітки.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його в додатковий список. Або потрібно подати інформацію до органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соціального захисту має право запитати надавача послуги, чому такого громадянина не було включено у відповідні списки, уточнив В.Музиченко.

Земельний пай не впливає на право одержання субсидії

Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, земельних паїв, не впливає на право одержання субсидії. Під час розрахунку субсидії враховується дохід, який приносить це майно, інформує Урядовий портал.

«Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо в будь-кого з членів родини у власності є земельний пай. Насправді наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактора, корови, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час розрахунку субсидії враховується дохід, який приносить це майно, а «якщо пай не здають в оренду, то доходу немає».

Не враховуються як доходи і не можуть бути підставою для відмови в наданні субсидії і депозити в банках.

Як повідомлялося, з 1 травня 2017 р. в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На підставі змін у травні-червні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розраховують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги потрібно лише тим, хто орендує житло та в кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ