Будьте обережні на воді!

Written by administrator on . Posted in Важливо!, Надзвичайні ситуації

Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах. Інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані із засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Тим більше не можна пірнати в незнайомих місцях.

Для того щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення просимо вас прислухатись до наших порад:
• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
• Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води – не нижче +20С, повітря – не нижче +24С.
• Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
• У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
• У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
• У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
• Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили.
• Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
• Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
• Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу – негайно повідом рятувальників за номером 101.

Розрізняють два види утоплення. Вони залежать від того чи людина намагалася втриматися на воді й під час цього наковталася води, яка переповнила шлунок і потрапила до легень, або ж людина не намагалася рятуватися і швидко пішла під воду. Перший тип називається істинним або синім (синя асфіксія), а другий – блідим (бліда асфіксія), коли вода не потрапляє до легень.

При рятуванні людини, яка тоне, важливо додержуватись певних правил. Не тримати її за волосся або за голову, а підхопити під пахвами, розвернути до себе спиною і пливти до берега, намагаючись, щоб голова потерпілого була над водою.

При будь-якому типові утоплення забороняється повертати голову потерпілого – це може призвести до додаткової травми при можливому переломі хребта (якщо потерпілий пірнав із берега). Треба слідкувати, щоб голова не рухалася у шийному відділі хребта.

На березі спочатку треба видалити воду з дихальних шляхів: стоячи на одному коліні, покласти потерпілого на своє зігнуте коліно так, щоб на нього спиралася нижня частина грудної клітки, а верхня частина тулуба і голова звисала вниз. Потім однією рукою відкрити рот потерпілого, а другою поплескати його по спині або плавно надавити на ребра з боку спини. Повторювати цю процедуру до припинення бурхливого витікання води. Після цього перевернути на спину і покласти на тверду поверхню. Хустинкою швидко очистити порожнину рота від піску. Провести штучне дихання і непрямий масаж серця до появи самостійного дихання і відновлення серцевої діяльності.

При блідому типі утоплення треба відразу розпочати штучне дихання, а при зупинці серця – непрямий масаж. Це зумовлено тим, що людина пішла під воду в стані панічного страху, і при контакті з холодною водою і подразненні глотки й гортані в неї наступила раптова зупинка дихання і серця.

Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості тонуть люди, які вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне не злякатися. Треба зануритись у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Треба навчитися відпочивати на воді. Першим способом є відпочинок, лежачи на спині. Потрібно спокійно розправити руки і ноги, закрити очі, лягти головою на воду і розслабитись, лише злегка допомагаючи собі триматися у горизонтальному стані. Набрати в легені повітря, затримати і повільно видихати. Другим способом є так званий «поплавок». Для цього треба вдихнути, зануритись у воду, обійняти коліна руками і притиснути до літа, струмуючи видих. Видихати треба у воду повільно, порціями. Потім випірнути, набрати повітря і знову у «поплавок».

Будьте обережні, дотримуйтесь правил поведінки на воді, бережіть своє життя!

Васильківький РВ ГУ ДСНС України в Київській області
Відділ з  питань надзвичайних ситуацій

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment