Щодо повернення субсидії при оформленні спадщини

Written by administrator on . Posted in Законодавство, соціальний захист

Управління соціального захисту спростовує ще один міф про субсидії та відповідає на досить поширене питання: чи треба повертати суму субсидії, яку отримували батьки, перш ніж оформити будинок як спадщину?

Запитання. Після смерті чоловіка стала одержувати субсидію. Мешкаю одна у приватному будинку, діти проживають в інших містах. Із розмов з іншими людьми почула, що після смерті батьків, які одержували таку субсидію, діти повинні повернути її державі перш ніж оформити будинок як спадок. Чи правда це?

Відповідь. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21. 10. 1995 р. № 848 (зі змінами), передбачено, що субсидія є безповоротною і її одержання не тягне за собою зміни форми власності житла.

У разі зміни права власності на житло у зв’язку з продажем, даруванням або передачею у спадок житлових приміщень кошти одержаної субсидії не повертаються.

У разі смерті одинокої особи, якій було призначено субсидію, надання такої субсидії припиняється з наступного місяця після смерті особи.

Tags: ,

Trackback from your site.

Leave a comment