На захисті прав та гарантій найманих працівників

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

Питання легалізації зайнятості та заробітної плати населення було і залишається надзвичайно актуальним, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески залежить рівень соціального та пенсійного захисту людини.

Васильківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснює щомісячний моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо виплати страхувальниками заробітної плати найманим працівникам з урахуванням встановленого з 1 січня 2017 року мінімального розміру заробітної плати на рівні 3200 грн. За ініціативи управління, під головуванням заступника міського голови Майстер І.В., 29 березня 2017 року проведені засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На дані заходи були запрошені керівники підприємств, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом та виплачують найманим працівникам заробітну плату нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Перший заступник начальника управління Задорожна Н.С. та завідувач сектору платежів до пенсійної системи Шерстюк О.А. довели присутнім, що першочерговою умовою при виході на пенсію – є набуття необхідного страхового стажу. Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з січня 2017 року сплачена сума ЄСВ повинна бути не менше ніж 704 грн. Якщо працівник отримує заробітну плату в «конверті» і роботодавець відповідно не сплачує із його зарплати єдиний соціальний внесок, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника, що буде мати вплив на розмір його майбутньої пенсії. Керівники підприємств повинні дотримуватись чинного законодавства при виплаті заробітної плати, та нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків.

Захист прав та гарантій найманих працівників гарантується державою та є обов’язком для роботодавців всіх форм власності і господарювання.

Trackback from your site.

Leave a comment