Небезпека спалювання сухої трави

Written on . Posted in Надзвичайні ситуації

Щорічно навесні, як тільки встановлюється суха тепла погода, все частіше до пожежно-рятувальної служби починають надходити повідомлення про загорання сухої трави на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть на узбіччях практично у центрі міста та сіл.

Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Лише за минулий тиждень в місті та Васильківському районі зареєстровано 10 виїздів пожежно-рятувальних підрозділів на гасіння пожеж сухої трави та сміття. У всіх цих випадках причина пожежі – необережне поводження з вогнем.

Під час виникнення подібних пожеж полум’я не тільки завдає матеріальних збитків, воно також знищується родючий шар ґрунту, продуктами горіння завдається непоправна шкода довкіллю, яка обчислюється не лише в гривнях. Разом з повітрям у легені людини уривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом з димом – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні речовини, що виділяються в процесі горіння, зокрема сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 71-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальний кодекс України за знищення або пошкодження лісових масивів (ст. 245) передбачає обмеження чи позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Тому людям варто замислитись на скільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.

У зв’язку з цим відділ з питань надзвичайних ситуацій та Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до всіх мешканців Васильківщини з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, не спалювати сміття та рослинні залишки – не забруднювати повітря, берегти власне життя та здоров’я!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету
Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі