Нові ставки екологічного податку

Written by administrator on . Posted in Податки

Васильківське відділення Києво-Святошинської ОДПІ нагадує, що відповідно до Закону України від 20.12.2016р. №1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» збільшено ставки на 12,0 відсотків (з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2016 році − 112,0%) екологічного податку, які повинні застосовуватися платниками при обрахуванні податкових зобов’язань за об’єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2017 року.

Статтею 250 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для платників екологічного податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

Відповідно до п. 250.2 ст.250 Кодексу платники екологічного податку складають податкову декларація за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 715 та подають до органів ДФС протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу. Сплачується податкове зобов’язання  протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання  Декларації.

Крім того, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до вимог Кодексу.

Васильківське відділення Києво-Святошинської ОДПІ

Trackback from your site.

Leave a comment