В парламенті створено міжфракційне об’єднання «Київщина»

Written by administrator on . Posted in Область

У Верховній Раді відбулося установче засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина». До його складу увійшло 18 народних депутатів різних фракцій і груп: Ярослав Москаленко, Сергій Мельничук, Сергій Скуратовський, Юрій Чижмарь, Хвича Мепарішвілі, Вадим Івченко, Ірина Сисоєнко, Ярослав Єдаков, Артур Палатний, Олег Велікін, Ірина Суслова, Ольга Червакова, Марія Іонова, Павло Різаненко, Олександр Черненко, Євген Рибчинський, Тетяна Ричкова та Віталій Гудзенко. Координатором об’єднання обрано Ярослава Москаленка, заступником – Хвичу Мепарішвілі, секретарем – Ірину Суслову.

За словами Ольги Червакової в коментарі “Громаді Приірпіння”, ініціював створення МФО народний депутат Ярослав Москаленко. “Головне завдання цього міжфракційного об’єднання буде вирішення на вищому законодавчому рівні нагальних проблем Київщини”, – заявила вона.

Як зазначають учасники, мета об’єднання – соціально-економічний розвиток столичного регіону, розробка стратегічних напрямів розвитку території приміської зони в спільних інтересах Києва та Київської області, удосконалення законодавства щодо об’єднання територіальних громад та взаємодія між громадами Київщини. Окрім цього, напрямками своєї роботи депутати визначають підвищення конкурентоздатності економіки, поліпшення бізнес-клімату Київщини, реформування чорнобильського законодавства та підвищення рівня соціальних стандартів життя через поліпшення якості та доступності послуг, що надаються закладами освіти, охорони здоров’я і соціального захисту, реалізація законодавства щодо підтримки молоді і спорту.

За словами Ярослава Москаленка, наразі реформа децентралізації у Київський області проходить незадовільно, область посідає останнє місце за кількістю створених об’єднаних громад. «Наш пріоритет – це підтримка області у проведенні децентралізації. Найболючішим питанням є врегулювання меж столиці та області. І тут області без підтримки у Верховній Раді не обійтись, – вважає він. – Почати можемо з Коцюбинського, бо за своїм географічним розміщенням це селище фактично є анклавом у Києві. Громада Київщини повинна відчути, що її інтереси в пріоритеті. По суті вирішенням проблем регіону ми зможемо запропонувати рецепт для інших областей».

На думку Ірини Сисоєнко, об’єднання «Київщина» згортувало депутатів, які вже беруть активну участь у вирішенні проблем області. «Хорошим прикладом є уникнення соціальної напруги при створенні госпітальних округів в області. Ми активно включилися під час їх формування і нам вдалося донести до населення, що головне, щоб під час медичної реформи не закрилася ні одна лікарня, жодний ФАП, – зазначає вона. – Кожен житель Київщини має отримати рівний доступ до якісних медичних послуг. В цьому моя позиція як заступника голови профільного комітету і позиція керівництва області співпадають».

У ході засідання народні депутати обговорили і питання ефективності співпраці між Київською обласною радою і облдержадміністрацією. «Ми бачимо, що є бажання голови Київської ОДА налагодити належну роботу держорганів в області. Сподіваюсь, міжфракційне депутатське об’єднання сприятиме діалогу різних гілок влади в інтересах Київщини, – зауважив Павло Різаненко. – Але найголовніше налагодити співпрацю облради з облдержадміністрацією, чого, на жаль, наразі немає. В результаті відсутності цієї співпраці страждають громади Київської області».

Як передбачається, на наступне засідання депутатського об’єднання «Київщина» буде запрошено голову Київської ОДА Олександра Горгана та очільницю Київської облради Ганну Старікову.

Trackback from your site.

Leave a comment