Легалізація зайнятості, як основа соціальної захищеності населення

Written on . Posted in Зайнятість

Під таким гаслом 20.01.2017 року в приміщенні Васильківської районної державної адміністрації відбулася нарада Васильківського міськрайонного центру зайнятості. В заході прийняли участь заступник голови Васильківської районної державної адміністрації та голова робочої групи легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Мошковський О.М., керуюча справами Васильківської міської ради Борковська С.П., виконуюча обов’язки директора Васильківського міськрайонного центру зайнятості Миколайчук О.В., головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Київській області Шандурська В.С., начальник Васильківського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Київській області Проскурня Г.І., начальника Васильківського відділення Києво-Святошинської ОДПІ Стасюк О.А., начальник управління соціального захисту населення Васильківської міської ради та депутат Васильківської міської ради Бурсова Л.П., члени робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, депутат Васильківської міської ради Алексаняна, керівники інших органів виконавчої влади та 35 роботодавців м.Василькова та Васильківського району.


Тема заходу «Легалізація зайнятості, як основа соціальної захищеності населення» обрана її організаторами, в зв’язку з великим обсягом законодавчих змін та неоднозначним тлумаченням роботодавцями чинного законодавства України. Першочергові завдання які ставив організатор заходу, це ознайомлення запрошених роботодавців з останніми змінами чинного законодавства, роз’яснення функції та послуг органів місцевої влади, Державної служби зайнятості, Державної інспекції з питань праці України, Пенсійного Фонду України, Державної Податкової інспекції, Управління соціального захисту населення на ринку праці.


В ході зустрічі запрошені роботодавці мали можливість спілкування з керівниками органів місцевої влади та отримання консультацій від представників Васильківського міськрайонного центру зайнятості, Державної інспекції з питань праці в Київській області, Управління Пенсійного фонду, Управлінь соціального захисту населення м.Василькова та Васильківського р-ну та Державної податкової інспекції.
Всі ми розуміємо, що роботодавці є опорою та гарантією стабільності нашої держави. В зв’язку з тим, організатори ставили за мету допомогти запрошеним роботодавцям правильно оцінити сьогоднішні зміни, які проходять в нашій державі та обговорити інший бік нелегальної зайнятості для працівників.
Запрошені до участі провели дискусію про заробітну плату як одну з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В ході дискусії присутніми учасниками наголошено, що в умовах сьогодення характерним явищем нашого суспільства є нелегальна зайнятість. Люди, які зустрічаються з проблемами працевлаштування, мають пам’ятати, що неоформлений роботодавцем у встановлений Законом термін відповідний трудовий договір є грубим нехтуванням законодавства про працю. Це, в свою чергу, тягне за собою низку проблем для працівника, такі як, втрата за цей період права на матеріальне забезпечення у випадку безробіття.
Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.
Про зміни в чинному законодавстві, необхідність своєчасного та правильного оформлення трудових відносин, подання звітності, збільшення відповідальності за порушення законодавства, проведення планових та непланових перевірок розповіли головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Київській області Шандурська В.С., начальник Васильківського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Київській області Проскурня Г.І., начальник Васильківського відділення Києво-Святошинської ОДПІ Стасюк О.А.


Про легальну зайнятість, як державну гарантію виплат державної допомоги сім’ям з дітьми, соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидій, тощо розповіла начальник управління соціального захисту населення Васильківської міської ради, заступник голови робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, депутат Васильківської міської ради Бурсова Л.П.
Виконуюча обов’язки директора Васильківського міськрайонного центру зайнятості Миколайчук О.В. в своєму виступі розповіла про сучасні можливості Державної служби зайнятості до яких з кожним роком залучаються все більше і більше роботодавців.
Широкий спектр соціальних послуг, зокрема підбір необхідних працівників, організація професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця, допомога в організації громадських та тимчасових робіт, компенсації єдиного соціального внеску та оплати праці внутрішньо переміщених осіб, надають можливість роботодавцям не тільки вчасно реалізувати фінансовий і кадровий потенціали підприємств, зміцнити свої позиції на ринку товарів і послуг, а й спрямувати заощаджені кошти на розширення виробництва та створення нових робочих місць.
Васильківський міськрайонний центр зайнятості на протязі багатьох років є активним учасником місцевого ринку праці та надійним помічником роботодавцям регіону завдяки широкому спектру соціальних послуг, які він надає. Служба зайнятості стала на шлях реформування і один з пріоритетних напрямків – це переведення послуг в онлайн-режим, що дає нам можливість стати автоматизованою та більш доступною.
Наприкінці виступу Миколайчук О.В. наголосила на готовності Васильківського міськрайонного центру зайнятості до співпраці по різним напрямках робіт та запросила роботодавців до продовження діалогу та плідної співпраці.
В ході зустрічі всі бажаючі ставили свої запитання учасникам заходу, в зв’язку з цим захід був не тільки інформаційним, а й дискусійним, що завжди є більш дієвим при вирішенні важливих питань.

Trackback from your site.

Leave a comment