Щодо погіршення епідемічної ситуації

Written by administrator on . Posted in Медицина

Держпродспоживслужба інформує, що з початку 2016 року в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції. У порівняні з аналогічним періодом минулого року кількість спалахів та групових захворювань збільшилась в 1,5 разів.Так за повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби зареєстровано 137 спалахів інфекційних захворювань,
внаслідок яких постраждало 2762 особи, з них 1277 дітей (46,2%).
Основний фактор передачі – харчовий.
У ході проведених розслідувань встановлено, що основними причинами, які сприяли виникненню спалахів були грубі порушення санітарного законодавства, а саме: технології приготування страв, термінів та температурного режиму при зберіганні сировини та готової продукції дезінфекційного режиму, правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв, недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів.
Крім того було встановлено, що у більшості підприємств громадського харчування на момент перевірки була відсутня супровідна документація, що засвічує якість і походження продуктів харчування, які використовувалися для приготування страв. Транспортування продуктів здійснювалось не спеціалізованим транспортом з порушенням температурного режиму. На деяких підприємствах громадського харчування експлуатація здійснювалась самовільно без дозвільних документів, відсутній необхідний набір приміщень, порушувалась поточність технологічних процесів, відсутня гаряча проточна вода тощо.
За результатами виявлених порушень проінформовано правоохоронні органи областей, керівникам об’єктів надано пропозицій щодо їх усунення проведено засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняття відповідних рішень, здійснювався контроль за їх виконанням.
Разом з тим інформуємо, що 21.11.2016 року в Хмельницькій області зареєстровано спалах захворювань на гострі кишкові інфекції серед учасників фестивалю «Перлина Кам’янця», який проходив 19-21 листопада 2016 року в м. Камянець -Подільський. У фестивалі брали участь понад 1000 учасників із різних регіонів України.
Станом на 23.11.2016 року за медичною допомогою звернулось 86 осіб, серед яких 74 дітей та 12 дорослих.
У ході санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що захворіли з 19 по 21 листопада 2016 року проживали та харчувалися у готельно- розважальному комплексі «Ксенія » у м. Камянець-Подільський. Всього у зазначеному комплексі перебувало 227 осіб: із м. Бровари (Київська обл.)-41 особа, м. Дніпро -21, м. Шостка (Сумська обл..)-21, м. Жидачів (Львівська обл.)-44, м. Бурштин (Івано- Франківська обл.)- 31, м.Одеса-16 , м.Київ-53.
Крім того, захворіли діти проживали та харчувалися на базі готельно-ресторанного комплексу «Ксенія» в с. Врублівці Камянець- Подільського району. Слід зазначити,що 20.11.2016 р. після обіду на базі комплексу у м. Камянець – Подільський, які забрали залишки продуктів із собою та споживали їх ввечері та наступного ранку.
Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області поінформувало про госпіталізацію з ознаками гострої кишкової інфекції однієї дитини, яка повернулася з фестивалю в м. Камянець- Подільський Хмельницької області.
Серед учасників із міста Бровари Київської області захворіло 15 осіб,із них госпіталізовано при поверненні із фестивалю 11 осіб.
Серед дітей, які проживають у Сумській області та брали участь у фестивалі госпіталізовано з проявами гострої кишкової інфекції 7 дітей, в т.ч. 2-є до відділення інтенсивної терапії у м. Бровари Київської області (зняті по шляху прямування з м.Києва) та 5- до інфекційного відділення Шосткинської міської дитячої лікарні.
Станом на 23.11.2016 р. у місті Києві в інфекційному дитячому стаціонарі знаходиться 2 дітей мешканців м. Києва.
На сьогодні списки постраждалих внаслідок спалаху уточнюються.
Для встановлення причин і умов виникнення спалаху та його ліквідації при Камянець- Подільському міськвиконкомі створена комісія, до складу якої залучено фахівців Держпродспоживслужби.
При обстеженні готельно-ресторанного комплексу виявлено ряд порушень санітарних норм та правил, зокрема відсутні супровідні документи, які засвідчують походження харчових продуктів, їх безпечність та якість, недостатня кількість виробничих цехів, порушувалось товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів, не проводились лабораторні дослідження харчових продуктів та готових страв, не представленні особові медичні книжки на всіх працівників харчоблоку та інше.
Враховуючи зазначене, з метою забезпечення санітарно та епідеміологічного благополуччя населення, попередження виникнення і поширення інфекційних хвороб, масових неінфекційних захворювань, отруєнь Держпродспоживслужба пропонує:
у разі проведення масових заходів, у тому числі за участю дітей, забезпечити комісійні перевірки об’єктів, які мають високі ризики для життя і здоров’я населення;
забезпечити в межах повноважень невідкладне реагування та обмін інформацією про всі випадки погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації на відповідній адміністративній території.

Враховуючи вищевказане просимо взяти інформацію до відома та використання в роботі.

Trackback from your site.

Leave a comment