Васильківське відділення Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС повідомляє (20.12.2016).

Written on . Posted in Податки

Дізнайся більше про свого бізнес-партнера

Саме такий електронний сервіс ДФС дає змогу оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, дізнатися, чи є він платником ПДВ, банкрутом, чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою. Сервіс «Реєстр платників ПДВ» інформує про зареєстрованих платників ПДВ (діючі реєстрації), сервіс «Анульована реєстрація платників ПДВ» допоможе дізнатися про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду.
За допомогою сервісу «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» можна впевнитись в тому, що свідоцтво платника єдиного податку є дійсним.

Робота Центру обслуговування платників у святкові та вихідні дні

Васильківське відділення Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про режим роботи Центру обслуговування платників (‪‎ЦОП) у святкові та вихідні дні:
· 31 грудня 2016 року – робочий день до 13 год. 00 хв.;
· 3, 4, 5 січня 2017 року – робочі дні відповідно до графіку роботи ЦОП;
· 6 січня 2017 року – робочий день до 15 год. 45 хв.;
· 9 січня 2017 року – робочий день до 18 год. 00 хв.;
· 1, 2, 7, 8 січня 2017 року – вихідні дні.

Про прийняття нового працівника на роботу – повідомте органи ДФС

Васильківське відділення Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області нагадує роботодавцям про вимоги діючого законодавства інформувати податкову інспекцію щодо прийому на роботу нових працівників.
Порядок повідомлення територіальних органів ДФС про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 „Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”.
Повідомлення за укладеним трудовим договором має бути надане роботодавцем контролюючому органу до початку роботи новоприйнятого працівника.
Відповідно до постанови, зазначене повідомлення подається одним із таких способів:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у  повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», у якому платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.
Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення Державної фіскальної служби для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, визначена ч.3 та 4 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при повторному – від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Про адміністрування військового збору

Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Також, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Податкового кодексу України.
Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Згідно з п. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальними за утримання (нара­хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе­ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (пере­рахування) до бюджету збору з до­ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат­ку, а з інших доходів- податковий агент.
Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 161  підрозділу 10 розділу XX По­даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.
За порушення, допущені при нарахуванні та сплаті ПДФО і військового збору, до платника податків (податкового агента) можуть бути застосовані такі види відповідальності: фінансова (штраф і пеня), адміністративна та кримінальна.
За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (штраф), пеня й адміністративна відповідальність. Так, відповідно до пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.
Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.
Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у  розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне протягом року аналогічне порушення  накладається штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ