Звіт міського голови (текст виступу на пленарному засіданні ради)

Written by administrator on . Posted in Без категорії

Шановна Васильківська Громадо!

Виповнився рік з часу набуття мною повноважень Васильківського міського голови.

Згідно частини 6 статті 42 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, і не рідше одного разу на рік звітує на відкритій зустрічі з громадянами.

На початку свого звіту хочу зазначити, що рік, за який я звітую, починався не просто. Поряд з складною ситуацією в державі, яка безпосередньо впливала на політичну та соціально-економічну ситуацію у Василькові, у місті були свої специфічні проблеми, які накопичувалися на протязі досить тривалого часу.

По-перше. На формування нових органів міської влади після оголошення результатів виборів впливала складна суспільно-політична ситуація у Василькові, яка роками була дуже непростою і ще більше загострилася в період виборчої кампанії.

По-друге.  У зв’язку з тим, що у попередньому році з відомих причин у встановленні терміни не відбулися чергові сесії міської ради, тому не були вирішені сотні питань, що відносилися  виключно до компетенції міської ради. З цих же причин не була своєчасно розглянута велика кількість заяв мешканців міста, які стосувалися земельних питань.

По-третє.  Відсутність Генерального Плану розвитку міста, який почав розроблятися ще в 2007 році, не давала можливості негайно приступити до виконання Програм соціально-економічного розвитку міста та залучення інвестицій для розбудови застарілої інфраструктури міста та ін.

Проте, в результаті копіткої роботи та взаємних консультацій з місцевими осередками політичних партій і громадських організацій, в короткий час вдалося зняти напругу у відносинах всіх конфліктуючих сторін та досягти консенсусу щодо вирішення названих мною вище проблем.

Дякуючи прагматичній позиції суб’єктів  виборчого процесу, новообраних депутатів, уже на перших сесіях міськради  вдалося сформувати її робочі органи, затвердити склад виконавчого комітету та вирішити інші організаційні питання.

Це, в свою чергу, дало можливість мені негайно приступити до виконання повноважень міського  голови, і покладених на нього  Конституцією та Законами України обов’язків.

В цьому сенсі слід зазначити, що важливу роль продуктивної роботи влади у 2016 році відіграло своєчасне прийняття збалансованого бюджету міста.

Звичайно, у планах на рік, що минає були закладені основні положення з моєї виборчої програми.

Якщо говорити конкретно, це:

  • Кардинальне покращення ситуації з водопостачанням мешканців м. Василькова та інших споживачів. Як відомо, ця проблема у нашому місті є надзвичайно гострою і не вирішувалося на протязі досить тривалого часу.
  • Збільшення об’ємів робіт по ремонту та будівництву вулиць і доріг.
  • Системна робота по забезпеченню освітлення всіх вулиць і доріг міста, парків, скверів та інше із застосуванням сучасного економного обладнання.
  • Удосконалення матеріальної бази шкіл та дошкільних закладів, інших об’єктів соціальної сфери міста.

Окремо слід зазначити, що особлива увага в планах на 2016 рік надавалась заходам, що стосувалися підзвітності і відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів міської ради перед громадою.

Крім того, у мене, як і у депутатського корпусу, було чітке усвідомлення того, що без прийняття Генерального плану міста у найближчі терміни, про будь-які перспективи розвитку міста та залучення зовнішніх інвестицій в покращення інфраструктури, говорити не варто.

Загалом,  у 2016 році міська влада працювала над реалізацією 26 міських цільових програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти міського, обласного та державного бюджетів.

Звичайно, ми розуміли, що основною умовою для успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет. Саме тому проводилась велика робота по збільшенню його обсягів, що гарантувало вчасне здійснення необхідних платежів та забезпечення надійного фінансування заходів, передбачених міськими Програмами.

На сьогодні ми маємо офіційні підсумки виконання міського бюджету за січень — вересень поточного року.

За цей період виконання дохідної частини загального фонду міського бюджету з урахуванням трансфертів становить 190 млн. 174 тис. 152 грн. (115,0%  до плану).

По власних надходженнях (доходи без урахування трансфертів) до загального фонду зараховано 86 млн. 916 тис. 803 грн., що становить 140% до планових показників.

Загальний обсяг доходів спеціального фонду до річного плану виконано на 83,2%, куди надійшло 4 млн. 113 тис. 649 грн.

Видаткова частина бюджету за скоригованим планом за 9 місяців цього року по загальному фонду становить 150 млн. 82 тис. 546 грн. — це 70,5% від запланованих на рік 212 млн. 789 тис. 400 грн.

Видаткова частина бюджету за цей час по спеціальному фонду склалає 15 млн. 161 тис. 582 грн — це 45,8% до річних планових показників.

Як я вже зазначав, однією з найгостріших проблем нашого міста є вкрай незадовільний стан системи водопостачання населення міста. Не витримує жодної критики і якість питної води.

Розуміючи, що вирішення цієї проблеми потребує тривалого часу і значних коштів, ми прийняли Програму з реконструкції міських мереж водогонів, яка включає в себе зміну кінематичної схеми мереж, будівництво станції попередньої очистки води та її обеззалізнення, будівництво другої станції підйому води та напірного колектору, який буде збирати всю підняту воду з артезіанських свердловин і подавати її до станції централізованої водопідготовки.

Схему розташування даних інженерних об’єктів внесено в Генеральний план міста.

У межах цієї Програми за рахунок коштів міського бюджету виготовлено проектно — технічну документацію по будівництву першої черги напірного водогону Тракторна — Соборна та бурінню п’яти додаткових свердловин.

Нам вдалося  залучити до співфінансування робіт на цьому об’єкті кошти з державного бюджету в сумі 9 млн. 371 тис. 800 грн.

Вказана Програма є довгостроковою і буде реалізована в повному обсязі при достатньому фінансуванні.

На протязі року здійснювались і інші заходи щодо підвищення надійності роботи міської системи постачання питної води.

У 2016 році здійнено великий обсяг робіт по ремонту житлового фонду та приведення ліфтового господарства до належного стану.

Іншою проблемою Василькова був його непривабливий зовнішній вигляд.

В цьому сенсі Васильків значно поступався, і, очевидно, поступається і сьогодні іншим містам Київської області. Стосується це стану доріг, прибудинкових територій, парків та скверів, дитячих майданчиків, зовнішнього вигляду будівель, освітлення тощо.

Для виправлення такої ситуації потрібен був системний підхід і чималі кошти. Тому, у міському бюджеті на 2016 рік для фінансування конкретних заходів по покращенню благоустрію міста було виділено більше 20 млн. грн.

Це дало можливість на протязі поточного року виконати чималий обсяг робіт, результати яких вже сьогодні може бачити кожен з мешканців Василькова та гостей міста.

Це – відреставровані сквери біля пам’ятника Т.Г. Шевченко та Двічі Героя Радянського Союзу О.О. Головачова, два практично заново відбудовані дитячі майданчики в центрі міста та на Масиві, капітально відремонтовані міжбудинкові проїзди та прибудинкові території в різних районах Василькова.

В році, що минає вдалося значно покращити стан вулиць і доріг, тротуарів, заїздів для зупинок громадського транспорту.

Так, авансовані видатки на капітальний ремонт проїзжих частин вулиць Володимирська, Тімірязєва, Тракторна, Луначарського, Кітченка, Михайлівська, Садова, Чехова, пров. Селянський.

Проведені також поточні ремонти дорожного покриття на багатьох вулицях в різних районах міста.

В кінці 2015 року рішенням сесії міської ради було утворено комунальне підприємство «Васильківське спеціалізоване підприємство комунально-побутового обслуговування», яке здійснює діяльність з утримання та благоустрою всіх міських кладовищ, утримання місць поховань.

В цьому році вдалося значно покращити стан мереж вуличного освітлення. На вулиці Грушевського, в її центральній частині, встановлені нові опори електролінії та  сучасні світильники. Проведено капітальний ремонт електромережі по вулицях Шевченка, Молодіжна, Володимирська та провулку Володимирський. Відновлено освітлення в віддалених мікрорайонах міста.

За рахунок залучених коштів сьогодні по вулиці Декабристів замінено  старі ліхтарі на більш сучасні та економні.

На виконання загальноміських програм здійснено забезпечення КП «Васильківтепломережа» виробничими потужностями та резервним паливом для забезпечення стабільної роботи в опалювальний період. В жовтні 2015 року було встановлено два вузли обліку газу на котельнях за адресами: вулиця Декабристів, 5, та Військове містечко №11.

Сьогодні в державі  однією з найгостріших проблем є соціальний захист населення. Ця проблема є актуальною і для нашого міста. Існуюча державна система соціальних пільг та допомоги, додаткова матеріальна підтримка за рахунок можливостей місцевого самоврядування не завжди дозволяють розв’язати проблеми найбільш вразливих верств населення.

Державну соціальну допомогу в місті отримують 3024 громадян. У міському бюджеті на 2016 рік передбачені видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення у сумі 80 млн. 234 тис. 600 грн., з них за рахунок коштів міського бюджету 3 млн. 228 тис. 100 грн.,  що  майже в два рази більше, ніж у 2015 році.

За 9 місяців 2016 року матеріальну допомогу отримали 555 мешканців міста на загальну суму 974 тис. 400 грн.

З метою вирішення проблемного питання щодо безоплатного проїзду пільгових категорій населення за рахунок міського бюджету, для відшкодування витрат перевізників  виділено 100 тис. грн.

В поточному році чимало було зроблено для покращення матеріально — технічної бази та утримання в належному стані закладів освіти,  харчування дітей в школах і дитсадках міста, їх оздоровленню.

Так, на утримання закладів освіти у загальному фонді міського бюджету на 2016 рік передбачені видатки у сумі 74 млн. 831 тис. грн., з них за рахунок коштів освітньої субвенції – 36 млн.947 тис.400 гривень.

Крім освітньої субвенції, на утримання шкіл у цьому році заплановано направити 10 млн. 700 тис. грн.

На оздоровлення дітей  у літній період 2016 року направлено 343 тис. 100 грн. Відремонтовано базу відпочинку «Івушка», с. Лиман Татарбунарського району Одеської області на суму 891 тис.300 гривень.

В поточному році харчування дітей в школах і дитсадках міста проводиться за рахунок міського бюджету та батьківської плати, не дивлячись на те, що починаючи з початку 2016 року органи місцевого самоврядування звільняються від обов’язкового фінансування зазначених витрат.

З березня цього року відновлено виплату надбавки за престижність педагогічним працівникам у максимальному розмірі, а в жовтні, вперше за останні роки, проведена виплата щорічної грошової винагороди усім педагогічним працівникам закладів освіти та культури міста на суму 795 тис. 400 грн.

У бюджеті розвитку міста в 2016 році на покращення матеріальної бази закладів освіти міста та проведення їх капітальних ремонтів передбачені видатки в сумі 9 млн. 970 тис. 700 грн., (що на 6 млн. 195 тис. 800 грн. більше ніж у минулому році). Із них на дошкільні навчальні заклади планується направити 4 млн. 36 тис. 800 грн.

За 9 місяців цього року освоєно 5 млн. 213 тис. 700 грн. В даний час проводиться решта ремонтних робіт.

На виконання заходів з реалізації Програми розвитку дошкільної освіти  у цьому році у ДНЗ №4 «Сонечко» відкрито три додаткові групи, в наступному планується відкрити ще декілька.

Розроблена та удосконалюється система електронного запису дітей до дитсадків, що дасть можливість зробити цей процес повністю автоматизованим, прозорим, без можливості адміністративного втручання.

На жаль, у цьому році ми мали і надзвичайну ситуацію, а саме, руйнування частини будівлі ЗОШ № 6, яке відбулося 11 жовтня. ц.р. На щастя, все обійшлося без тяжких наслідків і травмування дітей та працівників школи. На даний час порушено декілька кримінальних справ, проводиться слідство. На сьогодні вже завершені будівельні експертизи і є висновок щодо причин руйнування стіни школи.

Після цієї надзвичайної ситуації в терміновому порядку були вжиті всі необхідні заходи для розміщення дітей по різним навчальним закладам міста для продовження навчального процесу учнів загальноосвітньої школи №6, перевезення дітей від місця проживання до різних навчальних закладів міста, тощо.

Сподіваюсь, що в наступному році нам вдасться розпочати будівництво нової школи та запобігти подібним випадкам в майбутньому.

У році, за який я звітуюсь, проведено ряд важливих заходів щодо удосконалення управління комунальною власністю. В нашому місті довгий час існувала необхідність упорядкування належного обліку та використання комунального майна. З цією метою 26.07. 2016 затверджено Положення про Реєстр об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Василькова, Порядок та умови користування Реєстром комунальної власності та Положення про інвентаризацію об’єктів нерухомого майна комунальної власності.

В даний час 126 об’єктів комунальної власності перебувають в оренді. Сума коштів від оренди комунального майна, яка надійшла у 2016 році, складає 2 млн. 307 тис. 346 грн., на обліку знаходиться 367 договорів оренди земельних ділянок. У 2016 році за оренду землі до міського бюджету надійшло 7 млн.278 тис. грн.

За цей рік до міського бюджету також надійшло 537 тис. грн. від викупу 7 земельних ділянок. Крім того, за звітний період погашено заборгованість за оренду земельних ділянок на суму 982 тис. 600 грн.

Тепер коротко про діяльність промислових підприємств та закладів торгівлі. 

За 9 місяців 2016 року реалізовано продукції промисловими підприємствами міста на суму 452 млн. 771 тис. 800 грн.

На експорт реалізовано продукції на 75 млн. 800 тис. грн.

Станом на сьогодні у місті 764 заклади торгівлі, в порівнянні з 2015 роком їх кількість зросла на 16 об’єктів.

Середня облікована кількість працюючих на підприємствах міста, за даними управління статистики, складає 8 453 осіб, середня заробітна плата у місті в 2016 році становила 3 863 грн.

Зважаючи на важливість залучення інвестицій для розвитку міста, нами у звітному періоді було вжито ряд заходів щодо покращення інвестиційної привабливості міста Васильків.

Зокрема, у 2016 році розроблено інвестиційний паспорт міста та прийнята Програма залучення інвестицій у місто Васильків на 2016 — 2018 роки.

На даний час визначено перелік об’єктів міста, які в першу чергу потребують залучення інвестицій.

Це облаштування міського сміттєзвалища, реконструкція очисних споруд, реконструкція системи водопостачання, модернізація вуличного освітлення, реформування теплової енергетики, заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму річки Стугна.

Впродовж звітного періоду в центрі уваги органів місцевого самоврядування було виконання Програм щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей та сім’ї. 

Основною Програмою, спрямованою на соціально-правовий захист дітей та сім’ї є Комплексна Програма подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2009—2017 роки.

Також, рішенням міської ради затверджена Програма з надання соціальної та правової допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям.

На реалізацію цих Програм у 2016 році виділено 420 тис.грн.

Крім того, за поданням виконавчого комітету, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету придбано 4 квартири для сімей загиблих військовослужбовців з нашого міста, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

У 2015 році Васильківською міською радою було затверджено Комплексну міську програму розвитку галузі культури міста Василькова на 2016—2020 роки.

На фінансування заходів та утримання закладів культури у 2016 році направлено 4 млн. 623 тис. 400 грн., що на 861 тис. 700 грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Виділені кошти з бюджету розвитку використані для придбання предметів довгострокового користування, на капітальний ремонт будинку культури (вітражів другого та третього поверхів, хореографічних залів, малого залу та ін.). На капітальний ремонт актової зали школи мистецтв планується направити 500 тис. грн.

В цьому році закладами культури міста проведено 457 культурно-просвітницьких заходів. В Будинку культури щодня проводяться заняття та репетиції аматорських колективів.

В школі мистецтв у 6 відділеннях навчається 410 учнів,  70 дітей — на пільговій основі.

У підзвітному році на здійснення заходів для створення умов для розвитку фізичної культури та спорту у бюджеті міста передбачені видатки у сумі 1 млн. 557 тис. 900 грн.

Кошти використовувались на навчально — тренувальні збори і змагання, на утримання дитячо-юнацької спортивної школи, на фінансову підтримку утримання спортивних споруд та ін.

Із  коштів  бюджету розвитку міста на  покращення  матеріально – технічної бази та проведення капітального ремонту міського спортивного комплексу виділені кошти у сумі 217 тис.100 грн.

Як я вже зазначав на початку свого звіту, у 2016 році нам вдалося консолідувати роботу депутатів міської ради, членів виконавчого комітету та налагодити співпрацю з громадськістю.

Це дало нам можливість досягти запланованого на 2016 рік та закласти фундамент для подальшої реалізації планів розвитку громади.

Окремо слід сказати, що у звітному періоді значна увага надавалася прозорості роботи органів місцевого самоврядування, гласності, підзвітності і відповідальності посадових осіб та депутатів міської ради перед територіальною громадою.

Рік, що минає, був дещо особливим в плані здійснення владних повноважень.

Так, у 2016 році органи місцевого самоврядування отримали функції органів державної влади, в тому числі щодо реєстрації нерухомого майна, реєстрації юридичних осіб підприємців, реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також державного архітектурно — будівельного контролю.

Всі нові для нас напрями роботи забезпечені в повному обсязі.

Звичайно, не все вдалося зробити, що планували. Попереду ще багато роботи. Але я впевнений, що ми зможемо не тільки вирішити всі сьогоднішні проблеми міста, а й вийти на нову димаміку його розвитку. Запорукою цьому є взаємопорозуміння між владою і громадою, злагоджена робота всіх гілок влади, суспільна злагода і спокій, чого так давно не було в нашому місті.

Завершуючи звіт за 2016 рік, я дякую всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань — депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості за підтримку і розуміння, за активну позицію у вирішенні питань забезпечення життєдіяльності нашої територіальної громади.

 

Дякую за увагу!

 

З повагою, міський голова Володимир Сабадаш

Trackback from your site.

Leave a comment