На митному посту «Святошин» Київської митниці ДФС відбулися чергові зустрічі з підприємцями

Written by administrator on . Posted in Митниця

За результатами проведення двох зустрічей керівництва митного поста «Святошин» із суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності обговорені проблемні питання щодо реалізації роботи за принципом «Єдиного вікна».

Проблемні питання, які обговорювались на першій зустрічі, загальними зусиллями митників та суб’єктів ЗЕД вже мають конкретні результати. Зокрема, забезпечено чергування співробітника санітарно-епідеміологічного контролю двічі на тиждень. У відділі митного оформлення №1 митного поста «Святошин» був відсутній представник санітарно-епідеміологічного контролю, однак наразі підготовлено пропозиції до Держспоживслужби України забезпечити відділ на постійній основі представником СЕС.

Також суб’єктами ЗЕД, які здійснюють митне оформлення на митному посту «Святошин» направлено спільний лист до Держспоживслужби щодо проблемних питань, які виникають під час проходження фітосанітарного контролю, а саме 100% огляд пакувального матеріалу, подання документів у паперовому вигляді та шляхи їх вирішення. Очікується відповідь від Держспоживслужби.

Разом з тим, з другої половини жовтня розробниками програмного забезпечення «єдиного вікна» доопрацьовано веб інтерфейс та надано можливість суміжним службам доступу до перегляду інформації з попередніх декларацій. Дана проблема підіймалась на попередніх зустрічах. Крім того, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності почали отримували повідомлення про результати здійснення державних видів контролю, хоча раніше були  вимушені звертатись до митниці або до представників суміжних служб для перевірки цієї інформації.

На другій зустрічі обговорювалися нові робочі моменти, які виникли в процесі реалізації «єдиного вікна». Серед них – суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності зазначено, що у разі перетину кордону вантажів в зоні діяльності Одеської митниці, суб’єктам ЗЕД не приходять повідомлення про перетин кордону цих вантажів, що унеможливлює використання принципу «Єдиного вікна». Також суб’єктами ЗЕД висловлено пропозицію проведення фіто-санітарного контролю у прикордонних митницях за зразком здійснення радіологічного контролю.

Разом з тим, суб’єктами ЗЕД було акцентовано увагу на проблемі створення великої кількості заявок до «єдиного вікна» при одній поставці на декілька партій товару, які переміщуються за однією CMR у одному транспортному засобі та не можливості проходження державних видів контролю за однією CMR та однією заявкою, на кожну попередню декларацію необхідно окремо створювати заявку та приєднувати одну і ту саму CMR. Вищезазначені проблемні питання та пропозиції щодо їх усунення будуть направлені до компетентних підрозділів.

ГУ ДФС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment