ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Written by administrator on . Posted in Пенсійний фонд

Пенсійне посвідчення – документ, який являє собою пластикову картку, де зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, номер особового рахунку, вид пенсії, група інвалідності, термін дії посвідчення та дата видачі. Документ гарантує право людини на конфіденційну інформацію, а також має спеціальний захист, тому підробити його складно.Якщо людина вперше звертається до Пенсійного фонду щодо призначення пенсії, вона повинна написати відповідну заяву, і подати потрібні для призначення пенсії документи. Список таких документів обговорений у Порядку подання документів для призначення пенсії. Для отримання посвідчення – додатково до цих документів – необхідно заповнити лише анкету та здати фотографію розміром 4х6 см (як на паспорт).
При отриманні пенсійного посвідчення людина повинна перевірити правильність зазначених у ньому відомостей. У разі виявлення помилок некоректне посвідчення підлягає знищенню, а людина повинна ще раз заповнити анкету і отримати новий документ. Вилученню та знищенню підлягають також пенсійні посвідчення у випадках їх псування, смерті пенсіонера або переходу його на інший вид пенсії.
Якщо пенсійне посвідчення вкрадено, загублено або стало непридатним для використання, пенсіонер має звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем проживання. Тут він напише відповідну заяву, заповнить в установленому порядку анкету та надасть кольорову фотографію. На підставі цих документів у строк, який, як правило, становить від двох тижнів до місяця, пенсіонер безкоштовно отримає нове посвідчення .
Іноді виникають ситуації, що пенсіонер з якихось причин сам не може отримати нове пенсійне посвідчення. В цьому випадку документ можуть видати особі, що представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально завіреної довіреності. А в разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа, то новий документ отримують його опікуни або батьки, розписавшись в журналі обліку пенсійних посвідчень. При цьому вони повинні пред’явити паспорт і відповідні документи, що підтверджують опіку або родинні відносини з пенсіонером.

pens_posv

Trackback from your site.

Leave a comment