Максим Мельничук взяв участь у запуску двох ліній електропередач на підстанції «Київська» у Макарівському районі

Written by administrator on . Posted in Область

16 серпня в селі Наливайківка, за участі т.в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука, голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука,  заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, народних депутатів Руслана Сольвара і Лева Підлісного, та голови Макарівської районної державної адміністрації Тетяни Семенової, відбулось урочисті заходи з нагоди завершення будівництва та включення під навантаження двох ПЛ 330 кВ від підстанції 750 кВ «Київська» до Київського енерговузла (до лінії 330 кВ ПС «Північна» – ПС «Новокиївська»). Ці ЛЕП постачатимуть енергію Рівненської та Хмельницької АЕС споживачам Київщини.

Реалізація проекту дозволяє додатково передавати до 400 МВт потужності в мережу Київського енерговузла, які забезпечать енергією північно-західну та південну частини Києва та північ Київської області через 16 ПЛ 110 кВ від ПС «Північна» та 11 ПЛ 110 кВ від ПС «Новокиївська». У підсумку це зменшить залежність живлення споживачів Київського енерговузла від рівня генерації Київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які працюють на дорогому газі, суттєво підвищить надійність електропостачання споживачів Київського регіону та забезпечить стабільний розвиток західної частини м. Києва та Київської області.

Говорячи про важливість включених ЛЕП, Всеволод Ковальчук підкреслив, що обсяг додаткової потужності, яку отримає Київський енерговузол складає близько ¼ загального споживання Києва та Київської області, отже мова йде про суттєвий запас міцності та надійності електропостачання столичного регіону. Голова «Укренерго» також наголосив, що будівництво зазначених ПЛ реалізоване за власні кошти підприємства (400 млн. грн.) і є важливою складової реалізації низки проектів з видачі потужності Рівненської та Хмельницької АЕС до енергодефіцитних Центрального та Північного регіонів ОЕС України.

«Компанії «Укренерго» довелось подолати величезні організаційні труднощі, особливо при оформленні відведення більш ніж 400 земельних ділянок, в тому числі великої кількості приватизованих, під опори ЛЕП, які проходять територією двох районів – Макарівського та Києво-Святошинського. Цей проект є одним з найбільших об’єктів в країні, де проведено таку велику кількість викупів ділянок для суспільних потреб. Ми вдячні керівникам місцевих органів влади, агенції земельних ресурсів за спільну працю та надану допомогу при вирішенні зазначених питань», – заявив Всеволод  Ковальчук, запускаючи нові лінії.

Максим Мельничук привітав завершення будівництва та введення в експлуатацію повітряних ліній та зробив наголос на важливості того, що ці ЛЕП постачатимуть енергію для споживачів Київщини.

«Дуже приємно зараз бути свідком такої визначної події не лише для Київської області, міста Києва, а й всієї України. Адже проект дійсно всеукраїнський. Більше дев’яти років він існував в процесі свого виконання. І сьогодні такі бажані й очікувані кіловольти були направлені на Київську область. Говорити за успіх у розвитку будь-якої держави, будь-якої громади – це говорити за безпечність і гарантовану якість життя», – зазначив Максим Мельничук.

Голова Київської облдержадміністрації додав, що запуск нової мережі відкриває можливість щодо створення нових робочих місць та значно покращує інвестиційну привабливість Київщини. Зокрема, одним з найперспективніших районів області він назвав Києво-Святошинський, де існують великі перспективі у будівництві та виробництві. Ці дві лінії являються запорукою стабільного розвитку суспільства.

«Це – виробництво, це додаткові перспективи, які можуть бути втілені за рахунок наявності енергетичної інфраструктури», – додав Максим Мельничук.

Керівник столичної області також заявив, що у вересні в експлуатацію буде запущена ще одна лінія, яка дозволить говорити за глобальну диверсифікацію енергопостачання, та позбавить мешканців області віялових відключень електроенергії.

Зазначимо, що включення двох ПЛ 330 кВ від підстанції 750 кВ «Київська» до Київського енерговузла – не остання ланка у реалізації проектів видачі потужності Рівненської та Хмельницької АЕС. Так, до кінця 2016 року буде завершено будівництво заходу ПЛ 750 кВ Хмельницька АЕС – Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ «Київська» (135 км), у 2017 заплановане розширення та модернізація ПС 750 кВ «Київська» з встановленням другого автотрансформатора 750/330 кВ. Триває будівництво заходів існуючої ПЛ 330 кВ Чорнобильська АЕС – Північна на ВРП330 кВ ПС 750 кВ «Київська» (70 км) та спорудження ПС 330 кВ «Західна» у складі Київського енергокільця.

vidkr_PS

vidkr_PS1

vidkr_PS2

Trackback from your site.

Leave a comment