Засідання колегії облдержадміністрації

Written by administrator on . Posted in Область

15 серпня під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука відбулося засідання колегії Київської обласної державної адміністрації. Участь у засіданні взяли перший заступник голови Лев Парцхаладзе, заступники голови Ігор Любко та Андрій Янченко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Михайло Царенко, начальники, заступники начальників структурних підрозділів Київської ОДА та запрошені.

У рамках засідання члени колегії обговорили питання щодо внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад, внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області, а також підвели підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2016 року.

«Сьогодні вкотре розглянемо зміни до перспективного плану формування територій громад Київської області. Це питання потребує особливої уваги, адже формування територіальних громад – першочергове завдання, яке знаходиться на контролі Президента України. Ця реформа надважлива, адже територіальні громади – майбутнє усієї області. Від них залежатиме й подальший соціально-економічний та культурний розвиток Київщини», – зазначив голова Київської облдержадміністрації.

Директор департаменту містобудування та архітектури Наталія Мошинська доповіла про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Київської області. Вона зазначила, що на території Київської області утворено 2 громади у Бородянському районі – Пісківська та Калитянська. Розпорядженням Кабінету Міністрів України всього затверджено 21 територіальну громаду. Наразі в межах 3 громад вносяться зміни, а саме: Бишівської (Макарівський район), Бучанської (Бородянський, Києво-Святошинський, Вишгородський райони), та Обухівської громад. Сьогодні пропонується затвердити ще 23 нових громади.

Виконуючий обов’язки директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Вадим Лисенко прозвітував щодо Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2016 рік за І півріччя цього року. Він зазначив, що в області відбувається активне подолання наслідків фінансово-економічної кризи як у виробничій, так і в соціальній сферах. На сьогодні темпи  приросту обсягів промислової продукції належить до регіонів-лідерів. Область займає 3 місце по Україні. Так, індекс промислового виробництва за І півріччя цього року склав 111,2 %. Промислової продукції реалізовано на суму 38,2 млрд. грн. (у відпускних цінах підприємств). Обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу складає 1598 грн. (по Україні – 4 місце).

Вадим Лисенко також зазначив, що підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1346 млн. грн. Індекс будівельної продукції склав 137,4 %. За видами будівельної продукції у січні-червні 2016 року найбільше виконано робіт на будівництві будівель на суму 823,5 млн. грн., що становить 61,2% від загального обсягу), з них обсяги будівництва житлових будівель склали 374,9 млн. грн. та нежитлових – 448,6 млн. грн. (відповідно 27,9 та 33,3% від загального обсягу). На будівництві інженерних споруд виконано робіт на суму 522,6 млн. грн. (38,8% від загального обсягу по області).

Оборот роздрібної торгівлі за всіма каналами реалізації збільшився, у порівняних цінах, на 8,1 % (по Україні – 1 місце) і становить 27,4 млрд. грн.

Щодо працевлаштування безробітних в.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі зазначив, що на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 10 410 незайнятих та безробітних осіб, що на 2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Так, рівень працевлаштування безробітних склав 25,1 % (у січні-червні 2015 року – 22,5 %).

Середньомісячна номінальна заробітна плата склала 4893 грн. (по Україні – 3 місце), що на 29 % більше та у 3,5 раз вище рівня прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1399 гривень). Сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств, у порівнянні з початком року, збільшилась на 13,5% і станом на 1 липня склала 5,5 млн. гривень.

Середній розмір трудових пенсій збільшився на 8,6% або на 140,7 грн. та склав 1780,1 гривень. Недоїмка по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України (у порівнянні з 1 січня цього року) зменшилася на 3,3% і склала 18,5 млн. гривень.

Вадим Лисенко також зазначив, що надходження коштів до обласного бюджету зросли на 42,1 %, а до державного бюджету – на 20,6 %.

Обсяг експорту товарів склав 95,2 % (по Україні – 6 місце), а імпорту – 104,3 % (по Україні – 3 місце).

Також в.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі зазначив, що за січень-березень 2016 року обсяги житлового будівництва склали 361, 9 тис. кв. м загальної площі житла (по Україні – 1 місце), що на 16,9 % більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Область займає 2 місце по збільшенню капітальних інвестицій. Так, у порівнянні з минулим роком, обсяг капітальних інвестицій збільшився на 20,1 %, а обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на 1,1 %.

Kolegia

Kolegia1

Kolegia2

Trackback from your site.

Leave a comment